Гречаний Володимир Володимирович

Гречаний Володимир Володимирович
Дата та місце народження: 23 березня 1978 р., м. Вознесенськ, Миколаївська область
Дата та місце смерті: 14 червня 2014 (36 років) Помер від поранень
Звання: Прапорщик
Посада: Помічник начальника відділення забезпечення спеціальними засобами
Обставини смерті: Отримав поранення 14 червня 2014 р. внаслідок прямого влучення у кабіну вантажівки під час обстрілу з гранатометів колони автомобілів Державної прикордонної служби України в районі Пост-Мосту на околицях м. Маріуполь, Донецька область. Помер на операційному столі в Маріупольській міській лікарні — його серце запускали двічі. Разом з Володимиром загинули майор Зайцев М. В., майор Вінніченко В. П., старшина Єпіфанов С. П. та співробітник Островський О. О., ще 7 отримали поранення.

Володимир Гречаний народився 1978 року в місті Вознесенську Миколаївської області, в сім'ї робітників. Батько Володимира працював водієм, мати — продавцем. 1984 року пішов до нульового класу Вознесенської загальноосвітньої школи № 5. Після закінчення 9 класу в 1994 році вступив до СПТУ-32 м. Вознесенська, де здобув фах механізатора широкого профілю.

В серпні 1996 був призваний на строкову військову службу, яку проходив в селищі Оршанець Черкаської області, у Навчальному центрі прикордонних військ, в/ч 9930. Того ж року закінчив Навчальний центр підготовки і перепідготовки прапорщиків за фахом «старший технік» в м. Чугуєві Харківської області, і 1997-го повернувся на службу до рідної частини. Спеціальності за освітою: тракторист-машиніст, слюсар-ремонтник, водій автомобіля, старший технік. Призначений на посаду старшого інструктора відділення навчальних машин.

4 вересня 1999 року одружився із Тетяною, з якою познайомився ще в училищі у Вознесенську, де вона навчалась на кухаря-кондитера.

2004 року пройшов навчання на спеціальних кількамісячних курсах «Сатурн» у Хмельницькому.

В грудні 2005 року Володимира відправили до німецького міста Франкфурт-на-Майні, де він проходив службу на посаді коменданта в генеральному консульстві. Через два роки бездоганної служби за кордоном повернувся в Оршанський навчальний центр.

З 22.02.2008 — помічник начальника відділення забезпечення спеціальними засобами відділу інженерного та технічного забезпечення Навчального центру підготовки молодших спеціалістів Державної прикордонної служби України, в/ч 9930, Оршанець.

Все життя Володимир Гречаний навчався й вдосконалював свої знання та навички. На новій посаді читав багато технічної літератури, в Інтернеті відшукував новинки про різні види сучасної зброї. В його службовій характеристиці зазначено: «Досвідчений фахівець, із добре розвиненим почуттям особистої відповідальності, вірний Військовій присязі та народові України».

У зв'язку з російською збройною агресією проти України відбув на Схід для супроводження та заміни складу мото-маневреної групи. 13 червня 2014 року оршанські прикордонники прибули до розташування Бердянського прикордонного загону.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 1, ряд 9, місце 6.