Гребенюк Олександр Валентинович

Гребенюк Олександр Валентинович
Дата та місце народження: 26 березня 1986 р., м. Макіївка, Донецька область
Дата та місце смерті: 12 серпня 2014 (28 років) с. Степанівка, Донецька область
Місце поховання: с. Карпилівка, Житомирська область
Посада: Водій-електрик
Обставини смерті: Загинув 12 серпня 2014 р. під час нападу на групу інженереного забезпечення яка мінувала дорогу.

[ред. | ред. код]

Народився 1986 року в Макіївці, батьки двічі розходилися. Олександр ріс із двома старшими сестрами-близнючками Тетяною й Наталією — від материного першого шлюбу. Мати працювала листоношею, 1992-го повернулася на малу батьківщину. З 5-го класу навчався у школі Малої Цвілі, яку й закінчив. Навчався у Корці, в Новограді-Волинському, здобув професії муляра, штукатура, тракториста. Займався домашнім господарством, самостійно виклав піч. Працював на підприємстві «Церсаніт», на приватному будівництві.

Мобілізований 18 березня 2014-го, хоча міг уникнути — ще в дитинстві виявили лейкемію; водій-електрик медичної роти 30-ї окремої механізованої бригади. Пройшов навчання, з травня перебував у Нікополі, потім перебував в Луганській області. Останній раз на телефонний зв'язок виходив 10 серпня.

Загинув поблизу села Степанівка (Шахтарський район) Донецької області під час нападу на групу інженерного забезпечення, яка проводила мінування — зазнав важкого поранення, не могли вивезти під обстрілом. Олександр віз медиків, їх обстріляли, після зупинки авто опинилося в центрі вибуху, не зміг вибратися після перекидання.

Похований 16 серпня 2014-го у селі Карпилівка Новоград-Волинського району, звідки родом його мама, Катерина Адамівна.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 2, ряд 3, місце 39.