Градиський Володимир Миколайович

Градиський Володимир Миколайович
Дата та місце народження: 29 жовтня 1970 р., м. Дніпро
Дата та місце смерті: 31 липня 2014 (43 роки) м. Шахтарськ, Донецька область
Місце поховання: м. Дніпро
Посада: Командир взводу
Обставини смерті: Загинув 31 липня 2014 р. під час спроби батальйону взяти штурмом місто Шахтарськ. Разом з Володимиром загинули солдат А. Болтушенко, старший солдат А. Камінський та сержант А. Жуков.

[ред. | ред. код]

Народився 1970 року в місті Дніпропетровськ. Закінчив дніпропетровську середню школу № 112, 1992 року — Дніпропетровський національний університет, механіко-математичний факультет, диплом за спеціальністю «математика». Ще за студентських років був у складі гурту «Дніпряни». Складав вірші, писав прозу, грав на гітарі та співав пісень; володів кількома іноземними мовами.

Йому запропонували залишитися в університеті — при кафедрі на аспірантурі, Градиський вирішив викладати математику в школі, щоправда, учителював недовго. В середині 1990-х довелося зайнятися комерцією, незабаром освоїв комп'ютер, працював приватним підприємцем.

Добровольцем пішов у першу мобілізацію на самому початку квітня 2014-го. Командир взводу, 25-а окрема повітряно-десантна бригада.

Загинув під час обстрілів бойовиками з РСЗВ «Град» позицій вояків та атаки із засідки на колону БТРів десантників поблизу Шахтарська. У тому бою загинуло 10 десантників.

Вдома залишилися дружина та дорослий син.

Похований в місті Дніпропетровськ, Сурсько-Літовське кладовище.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 2, ряд 10, місце 9.