Грабарчук Микола Олегович «Кока»

Грабарчук Микола Олегович
Дата та місце народження: 7 серпня 1996 р., с. Печеське, Хмельницька область
Дата та місце смерті: 16 березня 2017 (20 років) с. Лобачеве, Луганська область
Місце поховання: с. Печеське, Хмельницька область
Звання: Солдат
Посада: Номер обслуги
Обставини смерті: Загинув 16 березня 2017 р. внаслідок мінометного обстрілу опорного пункту поблизу с. Лобачеве (Новоайдарський район) Луганської області. Разом з Миколою загинув солдат М. Яворський.

Народився 1996 року в селі Печеське на Хмельниччині. 2011 року закінчив 9 класів місцевої школи і вступив до Хмельницького вищого професійно-технічного училища № 4, яке закінчив у 2015 році за фахом «муляр-штукатур». Захоплювався риболовлею, полюванням, любив ремонтувати техніку, займався спортом. Працював разом з батьками на будівельних роботах у своєму селі. Допомагав зводити будівлю недільної школи на території Печеської церкви.

Під час російської збройної агресії проти України у вересні 2016 року вступив на військову службу за контрактом до 14-ї бригади. Пройшов підготовку у навчальному центрі в Старичах Львівської області, потім була недовга служба у військовій частині в Рівному. З 11 грудня 2016 року брав участь в антитерористичній операції на сході України.

Солдат, номер розрахунку мінометної батареї 14-ї окремої механізованої бригади, в/ч А1008, м. Володимир-Волинський.

Загинув 16 березня 2017 року близько 20:25 під час мінометного обстрілу опорного пункту поблизу с. Лобачеве Новоайдарського району Луганської області, — в ході ведення мінометного вогню у відповідь вибухнув міномет М120-15 «Молот» і здетонував боєкомплект у кузові автомобіля. Тоді ж загинув солдат Микола Яворський та ще 7 бійців дістали поранення різного ступеня тяжкості.

Похований 20 березня з військовими почестями на кладовищі рідного села Печеське.

Залишились батьки, сестра.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 9, ряд 1, місце 30.