Грабар Андрій Володимирович «Мамай, Танчик»

Грабар Андрій Володимирович
Дата та місце народження: 14 вересня 1995 р., м. Миколаїв
Дата та місце смерті: 19 березня 2021 (25 років) с. Водяне, Донецька область
Місце поховання: м. Миколаїв
Посада: Командир бойової машини–командир відділення
Обставини смерті: Загинув 19 березня 2021 року під час мінометного обстрілу позицій ЗСУ поблизу с. Водяне Волноваського району на Приазов'ї. Ворожа 120 мм міна пробила перекриття спостережного пункту, не залишивши бійцеві жодного шансу.

Отримав відмову в 4 та 5 хвилях мобілізації й, навесні 2015 року, підписав контракт із ЗСУ. Службу розпочав у десантно-штурмовій роті 501-го окремого батальйону морської піхоти, котрий проходив доукомплектацію. Під час служби навчався в Міжнародному класичному університеті імені Пилипа Орлика. Вільно розмовляв англійською мовою.

Учасник Антитерористичної операції на сході України та Операції об'єднаних сил на території Донецької та Луганської областей з 2015 року. Учасник боїв у Приазов'ї, зокрема на Широкинському напрямку. Планував стати офіцером, хотів вступати до військового вишу в Одесі.

Загинув 19 березня 2021 року, перебуваючи на бойовому посту, внаслідок масованого мінометного обстрілу позицій Збройних сил України російськими найманцями: ворожа міна пробила захист спостережного пункту.

Похований 6 квітня у Миколаєві на Алеї слави Центрального міського кладовища.