Гордієнко Сергій Миколайович

Гордієнко Сергій Миколайович
Дата та місце народження: 24 липня 1979 р., м. Білопілля, Сумська область
Дата та місце смерті: 13 серпня 2014 (35 років) с. Степанівка, Донецька область
Місце поховання: м. Білопілля, Сумська область
Звання: Майор
Посада: Начальник розвідки відділення артилерії
Обставини смерті: Загинув 13 серпня 2014 р. під час наступу частин супротивника здовж російсько-українського кордону та артилерійського обстрілу, що супроводжував його. Разом з Сергієм загинули підполковник М. Лісовський, капітан О. Обухівський, старший сержант О. Гордійчук, солдат Я. Даманський та ще один військовослужбовець, особу якого доки що остаточно не встановлена. Тіло С. Гордієнко знайдено на полі поміж селами Маринівка та Степанівка Місією Евакуація-200 (Чорний тюльпан) 3-го вересня 2014 р.

[ред. | ред. код]

Народився 1979 року в місті Білопілля (Сумська область) у родині Миколи Олексійовича та Валентини Іванівни Гордієнків. 1996-го закінчив білопільську ЗОШ № 2; відтоді — в Збройних Силах України. Військову службу в Новограді-Волинському проходив з 2000 року — після закінчення Сумського військового інституту артилерії при Сумському державному університеті.

Командував взводом, згодом ротою Начальник розвідки відділення артилерії. Одружився із землячкою Мариною (з якою навчався у школі), народився син Єгор. Знаходив час для сімейних екскурсійних поїздок — до Житомира, Рівного.

У квітні 2014 року в складі підрозділів 30-ї механізованої бригади був направлений до кордонів щойно анексованого Росією Криму — спершу до Чонгару, а потім в район Арабатської стрілки.

6 серпня артилеристів перекинули на Донеччину, в район Савур-Могили, де на той час точилися важкі бої за український кордон. Починаючи з 11 серпня позиції 3-го батальйону під Степанівкою Шахтарського району зазнавали нищівних артилерійських ударів з Росії.

Сергій загинув 13 серпня 2014-го в районі Степанівки. Офіцери отримали наказ самотужки виходити від кордону на захід. Сергій Гордієнко був у групі майора Миколи Лісовського, вони виходили останніми. Разом з ними загинули капітан Олег Обухівський, сержант Олександр Гордійчук, солдат Ян Даманський та ще один військовослужбовець, особа якого остаточно не встановлена.

Вдома залишилися батьки-пенсіонери, дружина та син, старша сестра Оксана. Похований у Білопіллі, в останню дорогу провели 8 вересня 2014-го, у Білопільському районі оголошувався день смутку.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 2, ряд 5, місце 32.