Горбенко Святослав Сергійович «Скельд»

Горбенко Святослав Сергійович
Дата та місце народження: 26 грудня 1994 р., м. Полтава, Полтавська область
Дата та місце смерті: 3 жовтня 2014 (19 років) Донецький аеропорт
Місце поховання: м. Київ
Обставини смерті: 3 жовтня 2014 р., під час боїв за Донецький аеропорт, рятуючи пораненого побратима Денді, дістав смертельне осколкове поранення сонної артерії в приміщені старого терміналу. Разом з Святославом загинув С. Андрєєв.

[ред. | ред. код]

По закінченню Полтавського ліцею мав лише 15 років. Здобувати вищу освіту почав у Харкові. Святослав навчався на філологічному факультеті (японська, англійська мови) у Харківському національному педагогічному університеті імені Григорія Сковороди. Водночас, на заочному відділенні — на історичному факультеті Харківського національного університету імені Василя Каразіна. На третьому році навчання хлопець вступив і на військову кафедру при Харківському інституті танкових військ.

У квітні 2014 за наполяганням батька перевівся на навчання до Інституту філології КНУ імені Тараса Шевченка з причин погроз і переслідування тогочасними провладними бандформуваннями учасників Майдану і Самооборони Харкова, до лав якої записався Святослав у період Революції Гідності. Продовжив опановувати в Інституті філології японську мову та літературу з кінця третього курсу (кафедра мов і літератур Далекого Сходу та Південно-Східної Азії). Знав кілька мов (вільно володів англійською, розмовляв французькою, осягав японську і читав польською) і навчався в одному з найпрестижніших вузів країни. Міг стати блискучим перекладачем або істориком, але вибрав шлях солдата.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 4, ряд 10, місце 26.