Горбенко Ігор Ігорович

Горбенко Ігор Ігорович
Дата та місце народження: 13 січня 1983 р., м. Потсдам, Німеччина
Дата та місце смерті: 24 червня 2014 (31 рік) с. Новоселівка, Слов'янський район, Донецька область
Посада: Офіцер зв'язку
Обставини смерті: Загинув 24 червня 2014 р. близько 17:15 під Слов'янськом в районі c. Красноармійське, Слов'янський район, Донецька область у збитому військовому гелікоптері Мі-8МТ (63 жовтий), який повертався з блокпоста з фахівцями, що встановлювали апаратуру з метою організації моніторингу простору, фіксації фактів порушення перемир'я в зоні проведення АТО. Разом з Ігорем загинули підполковник А. Бєлкін, майор Р. Мазунов, майор Д. Шингур, старший солдат О. Волохов, старший солдат О. Кондаков, капітан О. Петрищук, старший прапорщик М. Шпак та підполковник В. Шкіра.

Будучи сином офіцера, народився у німецькому місті Потсдам, де на той час проходив службу його батько. Закінчив Ніжинську гімназію № 3, після чого навчався у Чернігівському ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою — випускник 2000 року. 2005-го закінчив Полтавський військовий інститут зв'язку.

З 2005 по 2010 служив командиром взводу радіозв'язку відділення радіо та супутникового зв'язку центра зв'язку Збройних Сил України в смт Гостомель на Київщині.

З 2010 служив на оперативно-технічних посадах у підрозділі «Альфа» Служби безпеки України.

У зв'язку з російською збройною агресією проти України з весни 2014-го виконував завдання із забезпечення блокпостів апаратурою зв'язку в рамках проведення антитерористичної операції.

24 червня 2014 року у складі технічної групи фахівців СБУ виконував завдання зі встановлення та налагодження телекомунікаційного обладнання в районі міста Слов'янська, з метою організації моніторингу простору, фіксації фактів порушення перемир'я в зоні проведення АТО. По закінченні робіт група мала повертатись у вертольоті армійської авіації Мі-8МТ. Одразу після зльоту з гори Карачун близько 17:10 вертоліт був збитий російськими терористами з переносного зенітно-ракетного комплексу, вибухнув і впав поблизу села Новоселівка (на той час — Красноармійське), почалася пожежа з детонуванням боєкомплекту. Всі 9 чоловік, які були на борту, загинули: командир екіпажу підполковник Андрій Бєлкін, борттехнік майор Руслан Мазунов, штурман капітан Дмитро Шингур; четверо співробітників СБУ — підполковник Володимир Шкіра, майор Ігор Горбенко, старший лейтенант Олександр Петрищук, старший прапорщик Марк Шпак та двоє спецпризначенців 3-го Кіровоградського полку старші солдати Олександр Кондаков й Олексій Волохов.

О 17:07 було зроблено доповідь керівництву АТО про зліт, а о 17:10 вже надійшла доповідь про падіння вертольота. За свідченнями очевидців, озброєна група терористів чекала на зліт вертольота. Бойовики пересувалася на двох легкових автівках та мікроавтобусі. Після пуску ракети з ПЗРК, вони втекли у напрямку найближчого населеного пункту Билбасівка, що поблизу Слов'янська.

Ідентифікація тіл загиблих проводилася за експертизою ДНК. 3 липня похований на кладовищі смт Гостомель. Посмертно присвоєне звання підполковника.

Залишилась дружина та донька Карина 2010 р. н. у Гостомелі, батько та брат Ярослав — у Ніжині.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 1, ряд 6, місце 26.