Гольченко Ігор Іванович «Ернесто»

Гольченко Ігор Іванович
Дата та місце народження: 16 жовтня 1996 р., м. Суми
Дата та місце смерті: 14 лютого 2015 (18 років) с. Широкине, Донецька область
Місце поховання: м. Суми
Звання: Солдат
Посада: Кулеметник
Обставини смерті: Загинув 14 лютого 2015 р. у боях з російськими збройними формуванням в районі між містом Маріуполь і Новоазовськом, під час відбиття атаки на село Широкине (Новоазовський район Донецька область).

[ред. | ред. код]

Народився 1996 року в місті Суми. 2012 року закінчив 9 класів загальноосвітньої школи № 22 та вступив до Сумського будівельного коледжу. Після двох років навчання у коледжі перевівся до спеціалізованої школи № 7, але за деякий час переїхав жити до Автономної Республіки Крим, де навчався в одній зі шкіл міста Сімферополь.

Після окупації Криму Збройними Силами Російської Федерації, у березні 2014 повернувся до міста Суми, де продовжив навчання в 11-му класі загальноосвітньої школи № 22, яку закінчив того ж року. Належав до руху ультрас ПФК «Суми».

По досягненні повноліття в жовтні 2014 добровольцем вступив до лав полку патрульної служби міліції особливого призначення «Азов». Після підготовки з 19 грудня 2014 брав участь в антитерористичній операції на сході України, в районі Маріуполя.

Солдат, кулеметник 3-го відділення 3-го комендантського взводу комендантської роти окремого загону спецпризначення «Азов» 18-го полку оперативного призначення Східного ОТО Національної гвардії України, в/ч 3057, м. Маріуполь.

14 лютого 2015 загинув у бою з російсько-терористичними угрупованнями поблизу села Широкине на Маріупольському напрямку, в ході виконання бойового завдання з утримування наступальних дій противника з боку Саханки. Автомобіль «Газель» з бійцями «Азову», які проривались з боєкомплектом до своїх побратимів, потрапив під обстріл, Ігор загинув від чисельних поранень, прикривши собою бойового товариша.

Похований 18 лютого на Центральному цвинтарі міста Суми, на Алеї поховань Почесних громадян.

Залишились мати Світлана Берлет, молодший брат Микита.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 6, ряд 8, місце 14.