Годзенко Дмитро Олександрович «Годзила»

Годзенко Дмитро Олександрович
Дата та місце народження: 17 листопада 1966 р., м. Львів
Дата та місце смерті: 31 березня 2016 (49 років) с. Зайцеве, Бахмутський район, Донецька область
Місце поховання: м. Київ
Посада: Головний сержант
Обставини смерті: Загинув 31 березня 2016 р. близько 6:00 під час мінометного обстрілу поблизу смт Зайцеве під Горлівкою (Донецька область).

Головний інженер Метрологічного центру Нафтогазу. Активний учасник Революції гідності. Мешкав у Печерському районі Києва.

У січні 2015 року добровольцем пішов до військкомату. 12 лютого 2015 Печерсько-Голосіївським ОРВК у місті Києві був призваний за мобілізацією до Збройних сил України та направлений до військової частини А4152 міста Рівного.

Служив у 17-му батальйоні 57-ї окремої мотопіхотної бригади ЗСУ.

У вересні 2015 року під час бою зазнав важких осколкових поранень у Майорську. Після недовготривалого лікування в Ірпінському військовому шпиталі, не дочекавшись видужання, повернувся в зону АТО в Зайцеве.

За час служби молодший сержант Дмитро Годзенко перекрив потоки контрабанди, які возили через блокпост у Майорську, та відновив постачання електроенергії та водопостачання місцевим мешканцям. «В чертовом Зайцево он пережил все. Он ставил флаги и снимал Лениных, и дал местным жителям трубы восстановить взорванный водопровод. Они сказали „Так оно ж государственное“, а он ответил: „Я — украинская армия, а значит, я — государство“»

«Годзила» за життя став легендою як серед українських військовиків, волонтерів та журналістів, так і серед проросійських сепаратистських угруповань. Особливо любили його за доброту місцеві мешканці, які зазвичай не надто позитивно сприймають українських військовослужбовців.

Загинув в Зайцевому близько 6 ранку 31 березня 2016 року під час мінометного обстрілу, за день до демобілізації.

Могила Дмитра Годзенка.

Проститись із легендарним бійцем на Майдан Незалежності прийшли більше двох тисяч людей. Похований у Києвів на Лук'янівському військовому кладовищі (ділянка № 4).

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 8, ряд 3, місце 21.