Глуходід Олександр Вікторович «Гор»

Глуходід Олександр Вікторович
Дата та місце народження: 10 січня 1986 р., м. Суми
Дата та місце смерті: 30 серпня 2014 (28 років) Помер від поранень
Місце поховання: м. Суми
Посада: Стрілець
Обставини смерті: Ранком 29-го серпня 2014 р., під час виходу т.зв. Зеленим коридором з Іловайського котла, їхав у кузові білої ГАЗЕЛі у складі автоколони батальйону Донбас по дорозі з с. Многопілля до с. Червоносільське. Під час обстрілу колони з кулеметів дістав важке поранення та випав з машини. Пізніше був підібраний побратимами та перенесений до с. Червоносільське. Помер від поранень надвечір 30 серпня. Тіло було кинуто росіянами на полі неподалік від населеного пункту Кутейнікове, де ночували полонені бійці батальйону Донбас. 2-го вересня тіло Гора разом з тілами 87 інших загиблих у т.зв. Іловайському котлі було привезено до запорізького моргу. Тимчасово похований на цвинтарі м. Запоріжжя, як невпізнаний герой. Був упізнаний за тестами ДНК та перепохований 19 березня 2015 р.

[ред. | ред. код]

2005 року закінчив Сумський технікум харчової промисловості. З червня 2014-го — стрілець, 2-ге відділення 1-го взводу 2-ї роти 2-й батальйон спеціального призначення НГУ «Донбас», псевдо «Гор».

29 серпня 2014-го вранці під час виходу «зеленим коридором» з Іловайського котла Олександр переміщався в кузові білої «Газелі» зі складу автоколони батальйону «Донбас». По дорозі між селами Многопілля та Червоносільське колону обстріляли російські військовики з кулеметів. Глуходід забезпечував відхід підрозділу, зазнав важкого поранення, випав з машини. Дещо пізніше його підібрали побратими та перенесли до Червоносільського; надвечір 30 серпня помер від поранень. Тіло Олексія російські солдати кинули на полі неподалік від Кутейникового, де ночували полонені бійці батальйону «Донбас».

2 вересня тіло «Гора» та 87 тіл інших загиблих привезено до запорізького моргу. Тимчасово похований на цвинтарі міста Запоріжжя як невпізнаний захисник України.

Упізнаний за тестами ДНК, перепохований 19 березня 2015-го в місті Суми, Центральне кладовище, Алея поховань Почесних громадян.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 4, ряд 3, місце 9.