Гладков Андрій Валерійович

Гладков Андрій Валерійович
Дата та місце народження: 14 листопада 1976 р., м. Баштанка, Миколаївська область
Дата та місце смерті: 29 серпня 2014 (37 років) с. Новокатеринівка, Донецька область
Місце поховання: м. Запоріжжя
Звання: Майор
Посада: Офіцер відділу підготовки управління радіотехнічних війск
Обставини смерті: Загинув 29 серпня 2014 р під час виходу з Іловайського котла т.зв. Зеленим коридором на дорозі в районі с. Новокатеринівка. Знаходився в машині УАЗ полковника Кифоренка Бориса Борисовича (загинув), разом з ним був також майор Світличний Олександр Григорійович (загинув) та водій, який залишився живим. 2 вересня 2014 р. тіло Гладкова А.В. разом з тілами 87 інших загиблих у т.зв. Іловайському котлі було привезено до запорізького моргу. Тимчасово похований на цвинтарі м. Запоріжжя, як невпізнаний герой. Був упізнаний за тестами ДНК.

Народився 1976 року в місті Баштанка (Миколаївська область). Закінчив Баштанську ЗОШ № 2. 1998 року закінчив навчання в Київському інституті управління та зв'язку. Розподілений до 164-ї радіотехнічної бригади (Харків), звідки направлений для подальшого проходження військової служби в Запорізький радіотехнічний батальйон. Одружився; виховували дітей.

Офіцер відділу підготовки управління радіотехнічних військ, оперативне командування «Південь». Брав участь в охороні південних повітряних рубежів в часі анексії Криму. В зоні бойових дій керував безпілотниками.

29 серпня 2014 року загинув під час виходу з оточення поблизу Іловайська у селі Многопілля — перебував в УАЗі полковника Бориса Кифоренка, у яку вояки проросійських сил поцілили із гранатомета. В автівці також перебували капітан Олександр Світличний та водій, який вижив.

2 вересня 2014 року тіло Андрія Гладкова разом з тілами 87 інших загиблих при виході з Іловайська було привезено до запорізького моргу. Похований 1 жовтня 2014 року в Запоріжжі на Кушугумському кладовищі, як невпізнаний герой. 28 січня 2015 року упізнаний за ДНК-експертизою.

Вдома залишилися мама, брат, дружина та двоє дітей.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 4, ряд 3, місце 1.