Гавеля Богдан Васильович

Гавеля Богдан Васильович
Дата та місце народження: 5 вересня 1974 р., м. Кременчук, Полтавська область
Дата та місце смерті: 4 лютого 2015 (40 років) с. Широкине, Донецька область
Місце поховання: м. Кременчук, Полтавська область
Звання: Сержант
Посада: Гранатометник
Обставини смерті: Загинув 4 лютого 2015 р. під час проведення пошуково-ударних дій потрапивши у засідку біля с. Широкине, Новоазовський район, Донецька область. Разом з Богданом загинув солдат О. Зайченко.

[ред. | ред. код]

Закінчив Кременчуцьку ЗОШ №31 м. Кременчука в 1991 році, ПТУ № 29 м. Кременчука в 1992 році, Кременчуцький політехнічний університет ім. М. Остроградського у 2003 році. По спеціальності економіст-менеджер .

Доброволець, мобілізований 7 серпня 2014-го, гранатометник, 79-та окрема аеромобільна бригада.

В 3-му батальйоні («Фенікс») 79-ї аеромобільної бригади у Б. Гавелі був позивний «Бодя». Він часто говорив про те, що воює за мир для родини і хоче, аби його донька жила в нормальній країні.

4 лютого 2015-го загинув під час проведення пошуково-ударних дій — потрапив у засідку терористів біля села Широкине: група військовиків була направлена для перевірки виконання Мінських домовленостей. Увійшовши в Широкине, вояки потрапили у засідку та були обстріляні з протитанкової й стрілецької зброї, коли в бойову машину поцілили з гранатомета. Богдан був у ній за кулеметом. Разом з Богданом загинув солдат О. Зайченко.

Без Богдана залишилися батьки та донька.

7 лютого 2015 року похований на Свіштовському кладовищі в місті Кременчук.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 6, ряд 6, місце 9.