Гасюк Віталій Аркадійович «Юрист»

Гасюк Віталій Аркадійович
Дата та місце народження: 6 грудня 1983 р., м. Баранівка, Житомирська область
Дата та місце смерті: 20 січня 2015 (31 рік) Донецький аеропорт
Місце поховання: м. Баранівка, Житомирська область
Звання: Солдат
Посада: Стрілець-помічник гранатометника
Обставини смерті: Загинув 20 січня 2015 р. під час ротації у Донецькому аеропорті внаслідок вибуху, перекидання та послідуючого загорання МТЛБ. Разом з Віталієм загинув молодший сержант О. Боднарюк. Впізнаний за експертизою ДНК у кінці червня 2015 р. Похований.

Закінчив Баранівську ЗОШ № 2, навчався в Баранівській школі мистецтв, закінчив Рогачів-Волинську філію Новочорторийського аграрного технікуму. Останнім часом проживав у Києві.

У серпні 2014 року призваний за мобілізацією. Солдат, 90-й окремий десантний штурмовий батальйон «Житомир» 81-ї окремої аеромобільної бригади.

Загинув 20 січня 2015 року у бою з російськими збройними формуваннями в Донецькому аеропорту — під час виїзду на евакуацію поранених.

Довгий час вважався зниклим безвісти, були дані, що БТР, у якому перебував Віталій, повністю згорів на злітній смузі аеропорту. У червні 2018 року Станіслав Паплінський, побратим Віталія, оприлюднив подробиці щодо обставин загибелі: їх МТЛБ «Ластівка» йшла для евакуації бійців з терміналу, проте в тумані впала з 6—8 метрової висоти підпорної стіни терміналу аеропорту і загорілася. Загинув Віталій Гасюк і водій, Олександр Боднарюк.

Кінцем червня 2015 року тіло Віталія ідентифікували за даними ДНК-експертизи. 30 червня 2015-го відбулося прощання в Житомирі.

Без Віталія лишилися батьки, дружина, двоє дітей.

Похований в Баранівці з військовими почестями 1 липня 2015-го. У місті було оголошено день жалоби, в останню дорогу проводжало кілька тисяч людей.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 5, ряд 1, місце 35.