Гаркуша Сергій Вікторович «Дизайнер»

Гаркуша Сергій Вікторович
Дата та місце народження: 11 вересня 1990 р., с. Валява, Черкаська область
Дата та місце смерті: 24 листопада 2018 (28 років) с. Красногорівка, Мар'їнський район, Донецька область
Місце поховання: с. Валява, Черкаська область
Посада: Навідник
Обставини смерті: Загинув увечері 24 листопада 2018 р. під час бойового чергування на взводному опорному пункті в околицях села Красногорівка (Мар'їнський район Донецької області) внаслідок смертельного осколкового поранення в живіт від кумулятивного пострілу із СПГ-9.

Народився 1990 року у селі Валява (Городищенський район, Черкаська область); батько помер 1998 року. Закінчив школу; рік працював будівельником у Києві, згодом — на цегельному заводі ПП «Агросвіт Валява» в своєму селі.

15 вересня 2016 року вступив на військову службу за контрактом; старший солдат, навідник кулеметного взводу 2-ї механізованої роти 1-го механізованого батальйону 28-ї бригади. 2018-го вирішив продовжити договір ще на рік.

24 листопада 2018 року загинув в передвечірню пору під час бойового чергування на ВОП в районі міста Красногорівка — в ході бою зазнав несумісне із життям осколкове поранення у живіт від кумулятивного пострілу з СПГ-9. Помер на руках бойового побратима й однокласника Олега, з яким разом пішов до війська.

28 листопада 2018-го похований в селі Валява. Провести в останню путь Героя зібралось усе село; проводжали у снігу на колінах, з синьо-жовтими стягами та живими квітами.

Без Сергія лишилися мама, вітчим, сестра, молодший брат-школяр та наречена.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 10, ряд 10, місце 33.