Гаркавенко Віктор Олександрович «Гарик»

Гаркавенко Віктор Олександрович
Дата та місце народження: 11 березня 1985 р., с. Глиняне, Кіровоградська область
Дата та місце смерті: 19 липня 2014 (29 років) Помер від поранень
Місце поховання: м. Кіровоград
Звання: Старшина
Посада: Заступник командира групи
Обставини смерті: Помер 19 липня 2014 р. у російській лікарні в м. Гуково Ростовської області від важких поранень, отриманих 15 липня 2014 р. в результаті мінометного обстрілу поблизу с. Провалля, Свердловський район, Луганська область. У зв'язку з неможливістю вивезення поранених з місця бойових дій задля рятування життя військових було прийнято рішення щодо доправлення їх до найближчого шпиталю смт Гуково Ростовської області (РФ). Під час обстрілу 15 липня 2014 р. загинули побратими Віктора полковник Ю. Коваленко, старший сержант М. Алєксєєв, молодший сержант Б. Каравайський, старший солдат М. Бендеров, старший солдат С. Майсеєв, старший солдат Д. Рябий, старший солдат М. Вербовий та старший солдат І. Марков.

Народився 1985 року в селі Глиняне Добровеличківського району Кіровоградської області. Освіту здобув у Глинянській школі — 9 класів; повну середню освіту — в школі міста Новоукраїнка. Вступив до кіровоградського технікуму — звідки призваний на строкову службу. Після строкової служби в армії та навчання вирішив залишитися військовим та вступив до лав Української армії — за власним бажанням. Здійснив 35 стрибків з парашутом — із різних видів військової авіації.

Навесні був в Донецькому аеропорту — коли тамі тільки починалися бойові дії. 15 липня 2014 року в бою під час обстрілу терористами опорного пункту сил АТО поблизу Маринівки зазнав важких поранень. Перевезений до шпиталю Куйбишево, помер у шпиталі Гуково.

Вдома лишились мати, дружина Катерина, маленький син Олександр, сестра Алла Лужняк.

Похорон відбувся 28 липня 2014 року в Кропивницькому, похований на Алеї слави Рівнянського кладовища.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 1, ряд 9, місце 32.