Ганя Іван Іванович «Дядя Ваня, Сєвєр»

Ганя Іван Іванович
Дата та місце народження: 11 лютого 1965 р., м. Нововолинськ, Волинська область
Дата та місце смерті: 29 серпня 2014 (49 років) с. Червоносільське, Донецька область
Місце поховання: м. Нововолинськ, Волинська область
Посада: Старший кулеметник (БТР)
Обставини смерті: Загинув від кулі снайпера у Червоносільському 29 серпня 2014 р., коли намагався полагодити один з автотранспортних засобів. 3-го вересня тіло Івана разом з тілами 96 інших загиблих у т.зв. Іловайському котлі було привезено до дніпропетровського моргу. 16-го жовтня 2014 р. тимчасово похований на Краснопільському цвинтарі м. Дніпропетровська, як невпізнаний герой. Був упізнаний за тестами ДНК. Перепохований 22 серпня 2015 р.

Народився 1965 року в місті Нововолинськ; закінчив нововолинську ЗОШ № 4. 1992 року брав участь у миротворчій операції ООН в Югославії, за що має три нагороди.

З початку червня 2014-го — доброволець, молодший сержант резерву, старший кулеметник БТР-а, 2-й батальйон спеціального призначення НГУ «Донбас».

Перебував у складі розвідувальної групи зі спецзавданнями (командир — Володимир Пушкарук). Навіть перебуваючи у Іловайську, родині казав, що він у Харкові. 29 серпня 2014-го підрозділ вирвався із оточення, Іван був за кулеметом, у Червоносільському, коли намагався полагодити один з автотранспортних засобів батальйону та відстрілювався, загинув від кулі снайпера. «Тур» був у кабіні; загинув разом з «Редом», «Бані», «Восьмим», «Бірюком» та «Ахімом».

Третього вересня тіла 97 полеглих українських вояків привезено до дніпропетровського моргу. 16 жовтня 2014 року тимчасово похований як невпізнаний герой на Краснопільському цвинтарі Дніпропетровська.

Упізнаний за тестами ДНК, перепохований 22 серпня 2015-го в Нововолинську з військовими почестями, у місті оголошено жалобу. Без Івана лишилися дружина Олена й дорослий син.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 3, ряд 7, місце 23.