Галянт Віталій Ігорович

Галянт Віталій Ігорович
Дата та місце народження: 16 червня 1994 р., м. Київ
Дата та місце смерті: 9 серпня 2014 (20 років) м. Міусинськ, Луганська область
Місце поховання: с. Розкішна, Київська область
Звання: Солдат
Посада: Снайпер
Обставини смерті: Загинув 9 серпня 2014 р. під час боїв в районі м. Міусинськ, Луганська область. Тіло залишилось на полі бою. Був тимчасово похований у смт шахти Новопавлівська (околиця м. Красний Луч) разом з бійцем Добровольчого українського корпусу Прищеп'юком А.М. (Шершнем). Ексгумований пошуковцями місії Евакуація-200 (Чорний тюльпан) 26-го грудня 2014 року. Впізнаний за екпертизою ДНК.

Народився 1994 року в селі Розкішна Ставищенського району Київської області. Закінчив 2009 року Розкішнянську ЗОШ (9 класів). Вступив до Таращанського агротехнічного коледжу (сучасний Таращанський державний технічний та економіко-правовий коледж). Перевівся до Київського професійного ліцею транспорту, який закінчив 2012 року й здобув професію «слюсар з ремонту автомобілів».

З 23 травня 2013 року проходив військову службу за контрактом. В часі війни — стрілець, 95-та окрема аеромобільна бригада. З квітня 2014-го перебував в зоні бойових дій.

9 серпня 2014-го загинув під час боїв за місто Красний Луч. На зустріч хлопцям виїхав БТР з нашими розпізнавальними знаками, це були терористи, які відібрали нашу техніку. Хлопців важко поранило; Віталій став витягати пораненого бійця, але не встиг. Тіло Віталія залишилось на полі бою. В середині серпня 2014-го у Віталія мало відбутися весілля.

Тимчасово похований у селищі шахти Новопавлівська — на околиці Красного Луча, разом з бійцем ДУК Андрієм Прищеп'юком-«Шершнем».

26 грудня 2014-го тіло ексгумоване пошуковцями місії «Евакуація-200».

Впізнаний за екпертизою ДНК. Похований в селі Розкішна, без Віталія зосталися мама Людмила Володимирівна й вітчим Анатолій та молодша на 6 років сестра.

Мати Віталія очолила спілку учасників АТО у себе в районі та продовжувала розшукувати зниклих бійців; ще десять хлопців вдалося повернути і поховати на рідній землі.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 2, ряд 10, місце 17.