Галайчук Леонід Леонідович «Угрюмий»

Галайчук Леонід Леонідович
Дата та місце народження: 18 вересня 1991 р., с. Обжиле, Одеська область
Дата та місце смерті: 17 березня 2017 (25 років) с. Водяне, Донецька область
Місце поховання: с. Обжиле, Одеська область
Звання: Сержант
Посада: Командир відділення
Обставини смерті: Загинув 17 березня 2017 р. під час обстрілу спостережного посту поблизу села Водяне (Волноваський район) Донецької області. Разом з Леонідом загинув матрос О. Кондратюк.

Народився 1991 року в селі Обжиле на Одещині. В перший клас пішов у Березівську школу, але коли батьки розлучилися, переїхав з мамою в Молдову, там закінчив 9 класів. Повернувся в Україну до батька, працював на будівництві. У 2010—2011 роках проходив строкову службу в зенітно-ракетних військах.

З початком російської збройної агресії проти України навесні 2014 року добровольцем став на захист Батьківщини, служив у прикордонних військах Державної прикордонної служби України. Після демобілізації навесні 2015 року пішов на контрактну службу в морську піхоту, і після підготовки на Широколанівському полігоні у червні 2015 знову вирушив на фронт.

Сержант, командир відділення гранатометного взводу 2-ї десантно-штурмової роти 501-го окремого батальйону морської піхоти 36-ї окремої бригади морської піхоти ВМС ЗС України. Виконував завдання на території проведення антитерористичної операції на ділянці Широкине — Лебединське — Водяне, Оперативно-тактичне угруповання «Маріуполь».

17 березня 2017 року загинув від осколкового поранення у голову внаслідок розриву міни, під час обстрілу спостережного посту біля села Водяне з боку окупованого села Саханка. Тоді ж загинув матрос Олексій Кондратюк.

Похований 20 березня на кладовищі рідного села Обжилого Балтської міської громади.

Залишились батьки Леонід Петрович і Тетяна Костянтинівна, сестра Анна.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 9, ряд 1, місце 32.