Галаган Володимир Дмитрович «Душман»

Галаган Володимир Дмитрович
Дата та місце народження: 17 квітня 1970 р., м. Одеса
Дата смерті: 14 червня 2018 (48 років)
Місце поховання: м. Одеса
Обставини смерті: Витягуючи на собі з поля бою пораненого товариша, травмував хребет. В подальшому це спровокувало окологічне захворювання – метастази проросли майже в усі хребці. Це з'ясувалося на обстеженні в обласній лікарні м. Дніпро, з якої Душмана переправили в Київський центр раку, а потім – у рідну Одесу. Він розпочав курс хіміотерапії, сім'я шукала можливість виїзду на лікування за кордон. Та хвороба виявилась сильнішою, у ніч з 13 на 14 червня 2018 року він помер у реанімаційному відділенні Одеської лікарні.

Народився 1970 року в місті Одеса. Учасник війни в Афганістані; до 1990 року служив у морській піхоті в Севастополі. Займався обладнанням котельних, теплопунктів.

Після окупації Криму ходив у військкомат, але через вік його не взяли. Коли в Одесі почали діяльність проросійські колаборанти, прийшов у місцевий осередок «Правого сектора»; доброволець, командир 1-ї роти, заступник командира батальйону 8 ОБ «Аратта» УДА. На фронті з серпня 2014 року, воював у Пісках (позиція «Небо»), під Маріуполем — Водяне, Широкине, Гнутове; неодноразово виконував завдання із розвідки у «сірій зоні».

20 лютого 2016 року поблизу Широкиного разом з бійцями 54-ї бригади провів успішну операцію, в результаті якої було полонено 8 терористів і 3 знищено. За 4 роки на передовій переніс 11 поранень і контузій, зазнав травми хребта, витягуючи на собі побратима.

Засновник та керівник ГО «Аратта-Одеса». Після травмування хребта та лікування у різних медичних закладах, в лікарні Дніпра діагностували онкологічне захворювання хребта; лікувався в Київському центрі раку, по тому у Одесі, проходив курс хіміотерапії. Помер 14 червня 2018 року в реанімації одеської лікарні.

17 липня 2018-го після прощання в Одеському будинку офіцерів похований на Західному кладовищі, Алея Героїв.

Без Володимира лишилась дружина, дві доньки, син 1995 р.н. (також служить в УДА), і онук.