Габчак Іван Миколайович

Габчак Іван Миколайович
Дата та місце народження: 29 червня 1992 р., с. Уличне, Львівська область
Дата та місце смерті: 29 серпня 2014 (22 роки) с. Новокатеринівка, Донецька область
Місце поховання: с. Уличне, Львівська область
Звання: Лейтенант
Посада: Командир взводу звукометричної розвідки
Обставини смерті: Загинув 29-го серпня 2014 р під час виходу з Іловайського котла т.зв. Зеленим коридором на дорозі в районі с. Новокатеринівка. 2-го вересня тіло Габчака І.М. разом з тілами 87 інших загиблих у т.зв. Іловайському котлі було привезено до запорізького моргу. Був упізнаний бойовими товаришами та родичами.

[ред. | ред. код]

Народився 1992 року в селі Уличне Дрогобицького району Львівської області. 2009 року закінчив ЗОШ села Уличне; відтоді — в Збройних Силах України. У червні 2014 року закінчив Львівську академію Сухопутних військ Збройних Сил України — за спе­ціальністю «комплекси, прилади та пристрої артилерійської розвідки».

Командир взводу звукометричної розвідки, 55-а окрема артилерійська бригада. Загинув 29 серпня під час виходу з оточення поблизу Іловайська. За розповіддю очевидця, вантажівка ЗІЛ, у якій їхали в колоні лейтенанти Іван Габчак, Дмитро Севостьянчик і солдат Михайло Васін (за кермом), під обстрілами заглухла. Васін помер в машині від поранень, Севостьянчик вистрибнув з машини. Габчак, з двома пробитими ногами, доповз до кукурудзяного поля.

Похований 5 вересня 2014 року в селі Уличне Дрогобицького району Львівської області.

Вдома залишилися батьки — Микола Петрович і Марія Василівна, сестра та невтішна кохана.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 3, ряд 4, місце 34.