Фурман Олександр Валентинович

Фурман Олександр Валентинович
Дата та місце народження: 27 грудня 1986 р., м. Житомир
Дата та місце смерті: 22 травня 2014 (27 років) м. Рубіжне, Луганська область
Звання: Солдат
Посада: Номер обслуги
Обставини смерті: 22 травня 2014 року загинув в бою з терористами поблизу Рубіжного на Луганщині. Бойовики, що перебували на обладнаних позиціях на березі річки Сіверський Донець, вчинили напад із застосуванням стрілецької зброї та гранатометів на колону механізованого взводу, яка рухалась через міст автошляхом в напрямку Новодружеська. Олександр був поранений у плече, швидку обстріляли, після того його ніхто не бачив. Була ймовірність, що Олександр потрапив у полон, але це не підтвердилося. У квітні 2016 року Черняхівським районним судом прийнято рішення про оголошення військовослужбовця таким, що загинув при виконанні військового завдання. Разом з Олександром загинули сержант С. Ярошенко та солдат О. Ковальчук.

[ред. | ред. код]

Олександр Фурман народився у с. Зороків, Черняхівський район Житомирська область. Був призваний на строкову службу до Збройних сил України, служив водієм-механіком. Працював на пилорамі в смт Черняхів.

Мобілізований 12 квітня 2014 року, проходив службу солдатом 30-ї окремої механізованої бригади, в/ч А0409, м. Новоград-Волинський.

Завданням 30-ї ОМБр було посилення блокпостів на дорогах Луганської області. А згодом зі штабу надійшов наказ відрядити колону до Рубіжного, аби облаштувати там ще два блокпости.

[ред. | ред. код]

22 травня 2014 року близько 4:40 ранку в районі мосту через Сіверський Донець між Рубіжним та Новодружеськом потрапила у засідку та була обстріляна з гранатометів і стрілецької зброї військова колона 30-ї бригади.

Загинув у бою з терористами поблизу міста Рубіжне (Луганська область). 0 4:00 бойовики, що перебували на обладнаних позиціях на березі річки Сіверський Донець, вчинили напад із застосуванням стрілецької зброї та гранатометів на колону механізованого взводу, яка рухалась через міст автошляхом у напрямку Новодружеська. Олександр був поранений у плече, біля трьох годин йому не могли надати медичну допомогу через нескінченні обстріли, сів до карети «швидкої» після того його ніхто не бачив. Була ймовірність, що Олександр потрапив у полон, за даними Центру звільнення полонених Олександр Фурман був у переліку полонених опублікованому в кінці грудня минулого року, але ця інформація не підтвердилась.

У квітні 2016 року Черняхівським районним судом прийнято рішення про оголошення військовослужбовця таким, що загинув при виконанні військового завдання.

Разом з Олександром Фурманом загинули сержант Сергій Ярошенко та солдат Олександр Ковальчук.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 1, ряд 4, місце 10.