Фурдик Дмитро Миколайович

Фурдик Дмитро Миколайович
Дата та місце народження: 11 січня 1979 р., м. Петропавловськ-Камчатський, РРФСР
Дата та місце смерті: 17 січня 2015 (36 років) район Донецького аеропорту
Місце поховання: с. Павлівське, Запорізька область
Звання: Сержант
Посада: Навідник
Обставини смерті: Загинув 17 січня 2015 р. близько 18:00 у бою з російськими збройними формуваннями в районі монастира Іверської ікони Божої Матері (Донецький аеропорт) під час виконання бойового завдання із відволікання сил противника з метою вивезення поранених з аеропорту. У Дмитра поцілив ворожий снайпер, коли він витягав з-під обстрілу пораненого бійця. Разом з Дмитром загинув Т. Сухіашвілі.

1981 року родина переїздить до Вільнянська, де Дмитро закінчив ЗОШ № 2. У 2002 році закінчив з відзнакою Дніпропетровський інститут фізичної культури та спорту. Виступав в клубі «Дніпропетровські Ракети» (американський футбол). Останні 20 років мешкав в Дніпропетровську. Займався ресторанним бізнесом, був арт-директором одного із міських закладів, організовував масові заходи.

В часі війни — доброволець, навідник, командир відділення, 6-та рота, 93-тя окрема механізована бригада.

17 січня 2015-го Дмитро загинув у бою з російськими збройними формуваннями за Донецький аеропорт. Під час штурму «Монастиря» біля донецького аеропорт у Дмитра поцілив снайпер, коли він витягав пораненого вояка під обстрілом. Тоді ж загинув Тамаз Сухіашвілі. Він зі своєю 6-ю ротою вийшов на підмогу оточеним бійцям в Донецькому аеропорту. Прорватися не вдалося, техніка відступила, але бійці Тамаза продовжували бій протягом п'яти годин, завдяки чому з нового терміналу аеропорту, де трималися українські бійці, були вивезені поранені. Грузинський лейтенант підірвався на міні, перекривши її своїм тілом, чим врятував життя товаришів. В тому бою, окрім Тамаза загинули ще два українських вояки: старший сержант Віталій Нагорняк та сержант В'ячеслав Лисенко. Понад 20 бійців отримали поранення, серед яких ще троє грузинів.

Без Дмитра лишилися мама, брат, дружина.

Похований в Вільнянську.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 5, ряд 8, місце 16.