Філіпчук Ігор Ярославович «Сороковий»

Філіпчук Ігор Ярославович
Дата та місце народження: 11 жовтня 1982 р., с. Пожарки, Волинська область
Дата та місце смерті: 14 серпня 2014 (31 рік) с. Хрящувате, Луганська область
Місце поховання: с. Гаразджа, Луцький район, Волинська область
Звання: Солдат
Посада: Кулеметник
Обставини смерті: Загинув 14 серпня 2014 р. у боях біля с. Хрящувате, Краснодонський район, Луганська область. Підбивши ворожий танк Ігор врятував багатьох бійців-побратимів та захистив позиції. Він тричі виходив із укриття, щоб вистрілити з РПГ, на третій раз вже пошкоджений танк вистрілив у відповідь. Разом з Ігорем загинули старший лейтенант П. Слободенюк, сержант Р. Кушов, солдат В. Юричко та працівник В. Зюзь.

Народився 1982 року в селі Пожарки (Рожищенський район, Волинська область); закінчив місцеву школу. Проживав з батьками в м. Луцьку. Працював на автомобільному підприємстві. В складі групи швидкого реагування Самооборони Майдану Волині Ігор охороняв громадський порядок в області, їздив на українсько-білоруський кордон.

З початком бойових дій записався до батальйону «Айдар». У складі підрозділу двічі штурмував Вегунський роз'їзд і Красне.

14 серпня 2014 року, о 06:00 ранку, на український підрозділ під Хрящуватим в атаку пішли проросійські сили у складі 2 танків і піхоти, за словами Ореста Каракевича — російського спецназу. Орест з побратимом «Старшиною» зупинив піхоту вогнем підствольних гранатометів, боєць Микола Борода («Пітбуль») кулеметним вогнем відсік решту піхоти, через що ворожі танкісти розгубились. Ігор Філіпчук підбив один з танків — для цього він тричі виходив з укриття та здійснював постріл із РПГ, за третім разом вже пошкоджений танк здійснив постріл у відповідь, через який Ігор загинув. При виконанні бойового завдання загинули Олександр Колотвін, Дмитро Дібрівний, Іван Качур, Пилип Слободенюк, Руслан Кушов, Ігор Філіпчук, Володимир Юричко, працівник «Айдару» Володимир Зюзь.

Похований у с. Гаразджа Луцького району Волинської області 17 серпня 2014 року.

Без Ігоря лишились батьки та сестра.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 2, ряд 6, місце 41.