Ферлієвич Віктор Васильович

Ферлієвич Віктор Васильович
Дата та місце народження: 26 серпня 1994 р., с. Конятин, Чернівецька область
Дата та місце смерті: 26 травня 2018 (23 роки) Донецька область
Місце поховання: с. Конятин, Чернівецька область
Посада: Старший механік-водій
Обставини смерті: Загинув 26 травня 2018 р. внаслідок підриву БМП на фугасі під час маневрування, потрапивши в засідку ворожої ДРГ під час патрулювання ділянки поміж опорними пунктами ЗСУ на Горлівському напрямку. В боєзіткненні також був важко поранений солдат Я. Дашкевич, який помер наступного дня в Харківському військовому госпіталі.

Народився 1994 року в селі Конятин (Путильський район, Чернівецька область); 2013-го закінчив Кіцманський технікум Подільського державного аграрно-технічного університету — за фахом ветеринарного лікаря. 4 грудня 2013 року вступив на військову службу за контрактом.

На фронті з початку війни; старший солдат, старший механік-водій 1-го механізованого взводу 1-ї механізованої роти 1-го механізованого батальйону 24-ї бригади. На початку 2018 року одружився, дружина — офіцер-психолог у 24-й бригаді.

26 травня 2018-го загинув під вечір на Горлівському напрямку — бронегрупа на БМП-2, яка патрулювала район між опорними пунктами, потрапила в засідку; в боєзіткненні також був важко поранений солдат Ярослав Дашкевич — помер наступного дня в Харківському військовому госпіталі. Після короткого вогневого зіткнення за підтримки вогнем із сусідніх опорних пунктів ДРГ противника було знищено; двоє бійців дістали поранення.

29 травня 2018 року відбулося прощання у Чернівцях на Центральній площі біля пам'ятника Тарасу Шевченку; люди на колінах проводжали Віктора в останню путь. 30 травня 2018-го похований в селі Конятин; у Путильському районі оголошено п'ятиденний траур.

Без Віктора лишилися батьки, брат і дружина.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 10, ряд 1, місце 36.