Федорін Юрій Петрович

Федорін Юрій Петрович
Дата та місце народження: 4 січня 1979 р., м. Антрацит, Луганська область
Дата та місце смерті: 28 червня 2017 (38 років) с. Кримське, Новоайдарський район, Луганська область
Місце поховання: м. Кобеляки, Полтавська область
Посада: Командир відділення
Обставини смерті: Загинув 28 червня 2017 р. близько 20.00 внаслідок обстрілу під час дорозвідки місцевості для виставлення спостережного поста в районі с. Кримське, Новоайдарський район, Луганська область.

Народився 1979 року на Луганщині, в місті Антрацит, — смт Дубівський, що підпорядковане міській раді.

Мешкав на Донеччині, займався перевезенням товарів у торговельні точки, в Маріуполі познайомився з майбутньою дружиною.

З початком російської збройної агресії проти України вивіз сім'єю із захопленої терористами Макіївки, де на той час проживав, спочатку до Маріуполя, а згодом — в смт Білики Кобеляцького району Полтавської області. Раніше в армії не служив, тож у серпні 2014 року пішов на фронт добровольцем — в батальйон «ОУН», воював у Пісках в районі Донецького аеропорту. Отримав контузію, поранення. Коли добровольці увійшли до складу 93-ї бригади, 24 грудня 2014 року офіційно вступив на військову службу за контрактом через Новомосковсько-Магдалинівський об'єднаний міський військовий комісаріат.

Молодший сержант, командир розвідувального відділення — командир машини розвідвзводу 1-го механізованого батальйону 93-ї окремої механізованої бригади, в/ч А1302, смт Черкаське, Дніпропетровська область. Виконував завдання на території проведення антитерористичній операції, зокрема в районі «Бахмутської траси» на рідній Луганщині.

Загинув 28 червня 2017 року близько 20:00 під час виконання бойового завдання поблизу села Кримське. Розвідгрупа висунулася з метою перехоплення ворожих ДРГ, що намагались просунутись углиб позицій бригади. Російсько-терористичні формування спробували штурмувати українську розвідгрупу під прикриттям мінометів. У бою молодший сержант Федорін загинув від численних кульових поранень у груди, закрив собою товаришів. Ще один військовослужбовець дістав поранення. Тіло загиблого під обстрілами не змогли евакуювати, було прийнято рішення відходити і рятувати пораненого. У подальшому побратими не знайшли тіло на місці бою, воно потрапило до російських бойовиків, понад тиждень тривали перемовини щодо обміну. Обмін відбувся 7 липня у м. Щастя.

Похований 9 липня на Алеї Героїв міського кладовища райцентру Кобеляки.

Залишилися дружина Вікторія та дві доньки — 9-річна Олена та 8-річна Анна. Мати залишилась на окупованій території і на похорон не приїхала. У жовтні 2017 року Кобеляцька РДА прийняла рішення про виділення грошової компенсації родині загиблого для придбання квартири у Полтаві.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 9, ряд 10, місце 35.