Федорченко Вадим Олександрович

Федорченко Вадим Олександрович
Дата та місце народження: 26 грудня 1994 р., с. Павлівка, Близнюківський район, Харківська область
Дата та місце смерті: 9 лютого 2015 (20 років) с. Логвинове, Донецька область
Місце поховання: с. Павлівка, Близнюківський район, Харківська область
Посада: Водій
Обставини смерті: Зник безвісті 09 лютого 2015 року. В 8.00 09.02.2015 року з території базового табору штабу сектору “С(м. Дебальцеве), в складі колони вантажних автомобілів виїхав на автомобілі КамАЗ 4310 (військовий номер 0391 А1). Автомобіль рухався за маршрутом: Дебальцеве-Артемівськ-Краматорськ-Ізюм-Харків за шинами до БТРів. Іхало в машині тільки 2 чоловік: старший машини підполковник Недоводієв Микита Олександрович та Вадим. Загинув на трасі Дебальцеве-Артемівськ у верхній частині “дебальцевського виступув с. Логвинове Артемівського району Донецької області, колона автомобільної техніки потрапила у засідку диверсіонно-розвідувальної групи ворога та під потужним артилерійським обстрілом та зі стрілецької зброї противника колона автомобільної техніки була знищена. Наприкінці серпня 2019 року за допомогою молекулярно-генетичного порівняльного аналізу було встановлено, що одне з тіл військовослужбовців, вивезених 13 березня 2015 року з району Дебальцевого, не ідентифікованих та похованих на Краснопільському кладовищі міста Дніпро, належить саме Вадиму Олександровичу Федорченку. Перепоховали 14 вересня 2019 року в рідному селі.

Народився 1994 року у родині хліборобів Олександра Миколайовича та Тетяни Миколаївни в селі Павлівка на Харківщині. Закінчив Верхньосамарську загальноосвітню школу І—ІІІ ступенів у сусідньому селі. 2012 року вступив на навчання до Лозівського ліцею, за фахом рихтувальник кузовів та електрозварник. Того ж року був зарахований на заочне відділення Лозівського автодорожнього коледжу, факультет «Ремонт двигунів».

14 жовтня 2013 року був призваний на строкову військову службу, та вже під час війни, 3 серпня 2014 року, підписав контракт до кінця особливого періоду.

Старший солдат, водій 101-ї окремої бригади охорони ГШ, в/ч А0139, м. Київ.

Проходив службу в Краматорську, а з 2 грудня 2014 року — в Дебальцевому.

9 лютого 2015 року о 8:00 з території базового табору штабу сектору «С» в складі колони вантажних автомобілів виїхав на автомобілі КАМАЗ 4310 («Шайтан», військовий номер 0391 А1) разом зі старшим машини майором Микитою Недоводієвим. Автомобіль рухався за маршрутом Дебальцеве — Артемівськ — Краматорськ — Ізюм — Харків по шини до БТРів. На ділянці траси Дебальцеве — Артемівськ, у верхній частині «дебальцівського виступу» біля села Логвинове колона потрапила у засідку диверсійно-розвідувальної групи і була знищена потужним вогнем з артилерії та стрілецької зброї противника. З того часу старший солдат Федорченко вважався зниклим безвісти.

Наприкінці липня 2019 року за допомогою молекулярно-генетичного порівняльного аналізу було встановлено, що одне з тіл військовослужбовців, вивезених 13 березня 2015 року з району Дебальцевого, не ідентифікованих та похованих на Краснопільському кладовищі міста Дніпро, належить саме Вадиму Федорченку.

14 вересня 2019 року воїна перепоховали у рідному селі.

Залишились батьки, молодші брат і сестра.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 6, ряд 9, місце 13.