Федорченко Олексій Сергійович

Федорченко Олексій Сергійович
Дата та місце народження: 25 червня 1982 р., с. Пересипки, Сумська область
Дата та місце смерті: 5 квітня 2015 (32 роки) м. Щастя, Луганська область
Місце поховання: с. Пересипки, Сумська область
Посада: Снайпер
Обставини смерті: Загинув 5 квітня 2015 р. під час обстрілу бойовиками з боку піщаного кар'єру з протитанкового керованого комплексу взводний опорний пункт на мосту в околиці міста Щастя під Луганськом. В результаті влучення ракети в мінний шлагбаум стався вибух. Міни ТМ-62 здетонували. Разом з Олексієм загинули підполковник О. Ковбаса, старший сержант В. Блінов та солдат С. Гуров.

[ред. | ред. код]

Народився 1982 року в селі Пересипки на Сумщині. З юних років захоплювався полюванням та рибальством. 1987 року пішов до 1-го класу сільської школи. У сьомому класі був вимушений змінити навчальний заклад на той, що знаходився неподалік від колгоспу, в якому працювали батьки. Закінчивши дев'ять класів, вирішив не продовжувати навчання, а відразу поїхати на заробітки, щоб підтримати своїх близьких.

У травні 2002 був призваний на строкову військову службу, служив снайпером розвідки спеціального призначення. Повернувшись додому, одружився. Деякий час працював єгером, що дуже йому подобалось, але коли народилась донька, — поїхав на заробітки до Києва. Після розлучення мешкав у селі Клепали Буринського району, у батьків.

[ред. | ред. код]

У зв'язку з російською збройною агресією проти України призваний за частковою мобілізацією 4 серпня 2014.

Старший солдат, снайпер 5-ї механізованої роти 2-го механізованого батальйону 92-ї окремої механізованої бригади, в/ч А0501, с. Клугино-Башкирівка, Харківська область.

Після місяця навчань на Харківщині, у вересні 2014 в складі 2-го батальйону бригади відправлений ​​в зону проведення антитерористичної операції, де ніс службу на крайньому блокпосту «Фасад», — на мосту через Сіверський Донець на в'їзді до міста Щастя зі сторони Луганська.

5 квітня 2015 близько 9:30 бойовики окупаційних корпусів з боку піщаного кар'єру (с. Весела Гора) обстріляли з протитанкового керованого комплексу (ПТРК) взводний опорний пункт «Фасад», в околиці міста Щастя. В результаті влучення ракети в мінний шлагбаум (міни прив'язані одна до одної, щоб перегородити дорогу) стався вибух з детонацією протитанкових мін ТМ-62. Четверо військовослужбовців, які перебували в автомобілі ВАЗ-2109 поряд із місцем вибуху, загинули. На місці події знайдено елементи ракети від ПТРК 9М133 «Корнет». Майор Олег Ковбаса, старший сержант Владислав Блінов і солдат Сергій Гуров загинули на місці, старший солдат Олексій Федорченко помер від поранень дорогою до лікарні.

7 квітня із загиблими бійцями 92-ї бригади прощались на базі військової частини в с. Клугино-Башкирівка. Похований 8 квітня на кладовищі рідного села Пересипки.

Без Олексія залишилися батьки, сестра та донька Анастасія 2005 р.н.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 6, ряд 10, місце 38.