Федчишин Анатолій Миколайович «Білий»

Федчишин Анатолій Миколайович
Дата та місце народження: 11 листопада 1981 р., м. Любомль, Волинська область
Дата та місце смерті: 10 серпня 2014 (32 роки) с. Зелене, Донецька область
Місце поховання: м. Любомль, Волинська область
Обставини смерті: Загинув 10 серпня 2014 р. під час бою з террористами у с. Зелене, Амвросіївський район, Донецька область. Разом з Анатолієм загинули молодший сержант О. Палій, старший солдат С. Бонцевич та О. Тарасюк.

[ред. | ред. код]

Народився 1981 року в місті Любомль (Волинська область); закінчив любомльську ЗОШ № 3. У 2001 році закінчив Шацький лісовий технікум за спеціальністю лісове господарство. Після служби в армії, у 2002 році пішов працювати до ДП «Любомльський лісгосп» майстром, де працювали свого часу його батько й дід, згодом — кранівником ККС. Член Любомльської районної організації «Правого сектора» Волині. З березня 2014 року, разом із братом Володимиром — доброволець, керівник Рівненської розвідгрупи Добровольчого Українського Корпусу. Служив у Донецькій області в батальйоні територіальної оборони «Дніпро-2» у мобільній розвідувальній штурмовій групі, псевдо «Білий». Професійно володів снайперською гвинтівкою. Брав участь у боизько 60 бойових епізодах, в одному із боїв зазнав поранення, лікувався в дніпропетровському госпіталі. З лікування повернувся, коли підрозділ вів бої за Іловайськ.

Загинув 10 серпня 2014-го від кулі снайпера в бою за Іловайськ Донецької області — був у складі рівненської розвідгрупи з 12 людей під керівництвом Валентина Манька, яка допомагала «Азову» штурмувати селище. Тоді ж загинув Олег Тарасюк та вояки «Кривбасу» Сергій Бонцевич й Олександр Палій. Розвідувальна група поставлене завдання виконала.

Залишилися батьки, дружина Галина та дві доньки — 2007 р.н. Вікторія та 2010 р.н. Дарина, брат Володимир, сестра Ольга.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 2, ряд 10, місце 27.