Фака Антон Олександрович

Фака Антон Олександрович
Дата та місце народження: 8 вересня 1997 р., смт Березанка, Миколаївська область
Дата та місце смерті: 10 липня 2019 (21 рік) смт Гранітне, Волноваський район, Донецька область
Місце поховання: смт Березанка, Миколаївська область
Посада: Навідник
Обставини смерті: Загинув 10 липня 2019 р. близько 15.00 в районі смт Гранітне на Приазовському напрямку внаслідок смертельних поранень, які отримав внаслідок обстрілу з протитанкового ракетного комплексу військового автомобіля КрАЗ, у кузові якого він перебував.

[ред. | ред. код]

Народився 1997 року в смт Березанка (Миколаївська область). Полюбляв спорт грав у футбол, за клуб «Березанка». 2014 року закінчив Надбузький професійний аграрний ліцей, здобувши фах «слюсар з ремонту автомобілів, водій автотранспортних засобів категорії С».

Серпнем 2016 року вступив на військову службу за контрактом; молодший сержант, навідник взводу безпілотних літальних апаратів 406-ї артилерійської бригади. І в армії також грав, за бригадну футбольну команду — в «Лізі АТО».

10 липня 2019-го в пообідню пору на південному виїзді з Гранітного (Волноваський район), ворожим ПТРК з боку окупованого села Нова Мар'ївка було уражено військовий автомобіль КрАЗ-5233, у якому перебувало 4 військовиків. Внаслідок влучання ракети у кузов Антон загинув, старший матрос Сергій Булгаков зазнав важких уламкових поранень. Неподалік на блокпосту при виїзді з села стояв автомобіль новопризначеного голови Донецької ОДА — він не постраждав.

13 липня 2019 року похований в смт Березанка.

Без Антона лишились мама і старший брат, який також служив — у морській піхоті в Криму, і вийшов з окупованої території у 2014.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 11, ряд 8, місце 13.