Ейсмант Олег Володимирович

Ейсмант Олег Володимирович
Дата та місце народження: 16 травня 1974 р., м. Дніпро
Дата та місце смерті: 9 травня 2014 (39 років) м. Маріуполь, Донецька область
Місце поховання: м. Дніпро
Звання: Солдат
Посада: Кулеметник
Обставини смерті: 9 травня 2014 р. загинув в бою з озброєними сепаратистами, що атакували будівлю Маріупольського міського управління міліції. Під час цього бою також загинули старший солдат Богдан Шлемкевич, підполковник міліції Віктор Саєнко, прапорщик міліції Михайло Єрмоленко, рядовий міліції Родіон Добродомов та полковник Сергій Демиденко.

[ред. | ред. код]

Служив прикордонником на кордоні з Придністров'ям. Працював водієм тролейбуса, будівельником, охоронцем.

Після окупації Криму російськими військами і оголошення часткової мобілізації, активіст Євромайдану Олег Ейсмант 28 квітня 2014 року добровольцем записався у сформований з мешканців Дніпропетровщини батальйон.

Солдат, кулеметник 20-го батальйону територіальної оборони «Дніпропетровськ».

8 травня 2014 року, рота 20-го батальйону тероборони прибула на підсилення в м. Маріуполь і охороняла будівлю міської ради. Наступного дня, 9 травня, близько 10:00, бойовики групи «Мангуста» здійснили збройний напад на Маріупольське міське управління міліції, де на 3-му поверсі опинилися заблокованими начальник управління, працівники міліції і військовослужбовці, які брали участь в нараді. Серед них був і заступник командира 20-го БТО. Вояки батальйону вирушили до управління на вулицю Георгіївську, де відбувалися перестрілки з терористами. Спільними зусиллями Нацгвардії, військових, дніпропетровських добровольців, «азовців», було забезпечено прохід до будівлі спецпризначенців «Омеги», які зачистили приміщення від сепаратистів та евакуювали військовослужбовців та поранених, які були там заблоковані. Олега, також важко пораненого, товариші по службі винесли з-під вогню на дверях навчальної кімнати технікуму і передали лікарям швидкої допомоги. Але було вже пізно, по дорозі у лікувальний заклад, він помер.

Цього дня в бою з терористами загинули Богдан Шлемкевич (НГУ), Родіон Добродомов («Азов»), Сергій Демиденко (20 БТО), Михайло Єрмоленко (патрульна служба міліції) і Віктор Саєнко (начальник ДАІ).

14 травня з Олегом попрощались на Театральній площі міста Дніпро, похований на Краснопільському кладовищі.

Вдома лишилися мати, дружина та донька 2003 р.н.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 1, ряд 3, місце 5.