Дзиза Віталій Олексійович

Дзиза Віталій Олексійович
Дата та місце народження: 1 жовтня 1994 р., с. Смирнове, Запорізька область
Дата та місце смерті: 10 березня 2017 (22 роки) с. Гнутове, Донецька область
Місце поховання: смт Більмак, Запорізька область
Посада: Навідник
Обставини смерті: Загинув 10 березня 2017 р. під час обстрілу ВОП в районі с. Гнутове, Маріупольська міська рада (Донецька область).

[ред. | ред. код]

Народився 1994 року на Запоріжжі, в селі Трудове Більмацького (колишнього Куйбишевського) району. Був молодшим із чотирьох дітей у сім'ї. Коли Віталію було два роки, родина переїхала до села Смирнове, що розташоване неподалік. Після смерті батька переїхав із матір'ю у сусіднє село Вершину Другу. Закінчив Смирнівську середню школу. По тому навчався в ліцеї у Бердянську. Після навчання працював будівельником.

Ще до війни, за запрошенням, поїхав працювати в РФ, на будівництво. Там познайомився з майбутньою дружиною, українкою. Повернувшись додому і дочекавшись народження доньки, 16 червня 2016 року вступив на військову службу за контрактом.

Старший матрос, старший навідник гранатометного відділення взводу вогневої підтримки 1-ї роти 501-го окремого батальйону морської піхоти 36-ї окремої бригади морської піхоти ВМС ЗС України. З 15 жовтня 2016 року постійно перебував у зоні бойових дій, виконував завдання на території проведення антитерористичної операції, Оперативно-тактичне угруповання «Маріуполь».

10 березня 2017 року загинув під час обстрілу взводного опорного пункту поблизу села Гнутове, — унаслідок прямого влучання в окоп снаряда 120-мм калібру дістав множинні уламкові поранення тіла, помер за 10 хвилин на очах побратимів.

Похований 13 березня на сільському кла­довищі с. Смирнове Більмацького району.

Залишились мати Валентина Петрівна, сестра Олена, брати Сергій та Юрій, дружина Інеса Олександрівна та 11-місячна донька Альбіна. Старший брат Сергій також служить у Збройних силах України.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 9, ряд 10, місце 18.