Дзюбелюк Олександр Миколайович

Дзюбелюк Олександр Миколайович
Дата та місце народження: 23 липня 1990 р., с. Каскада, Новоушицький район, Хмельницька область
Дата та місце смерті: 27 липня 2014 (24 роки) сел. Довжанське, Луганська область
Місце поховання: смт Нова Ушиця, Хмельницька область
Посада: Заступник начальника мобільної прикордонної застави
Обставини смерті: Загинув 27 липня 2014 р. під час мінометно-гаубичного обстрілу пункту пропуску Довжанський (Луганська область). Разом з Олександром загинули прапорщик В. Блажко, старший сержант В. Соколовський та старший солдат П. Дмитренко.

[ред. | ред. код]

Закінчив Новоушицький технікум Подільського державного аграрно-технічного університету, 2011-го — Національну академію Державної прикордонної служби — за спеціальністю офіцер управління основними підрозділами охорони державного кордону.

Старший лейтенант, заступник начальника мобільної прикордонної застави мобільної прикордонної застави «Могилів-Подільський». Понад 2 місяці з підлеглими тримав оборону на пункті пропуску «Довжанський».

За інформацією Держприкордонслужби з 10:00 до 13:05 та з 13:30 до 14:45 було здійснено мінометно-гаубичний обстріл пункту пропуску «Довжанський» (Луганська область). Вогонь вівся з населеного пункту Черніков (РФ), випущено понад 250 снарядів. У результаті обстрілу вбито 4 та поранено 2 прикордонників. Журналісту РІА вдалося зв'язатися телефоном з одним з прикордонників з «Довжанського», він повідомив, що обстрілювали з російської території. «Спочатку били з „Градів“. А потім полетіли снаряди, які летять зовсім тихо. Вперше таке бачили. Змішали все із землею. Скрізь воронки у зріст людини. Від пункту пропуску нічого не залишилося. Не знаю, що ще вони застосовували, але ми звернули увагу, як від попадання на берці якоїсь речовини, взуття від того розлазиться одразу. Так само злазить фарба з автомобілів». За словами співрозмовника, поранених і тіла вбитих забрали на територію Росії. Загинув, прикриваючи побратимів. Тоді ж полягли Володимир Блажко, Павло Дмитренко, Віктор Соколовський.

Без сина лишились батько, мама Антоніна Володимирівна.

Похований в Новій Ушиці.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 2, ряд 7, місце 3.