Джус Василь Богданович

Джус Василь Богданович
Дата та місце народження: 25 вересня 1974 р., с. Букачівська Слобода, Рогатинський район, Івано-Франківська область
Дата та місце смерті: 16 травня 2019 (44 роки) с. Водяне, Донецька область
Місце поховання: с. Букачівці, Рогатинський район, Івано-Франківська область
Звання: Прапорщик
Посада: Навідник
Обставини смерті: Загинув 16 травня 2019 року від осколкового поранення під час мінометного обстрілу позицій ЗСУ поблизу с. Водяне на Приазовському напрямку.

Народився 1974 року в Букачівцях (Рогатинський район, Івано-Франківська область); мешкав в Івано-Франківську. Закінчив ПТУ — за фахом слюсар-інструментальник. Після строкової служби в Житомирі працював охоронцем, їздив по заробітках до Польщі; захоплювався риболовлею.

У червні 2018 року вступив на військову службу за контрактом; прапорщик, військовослужбовець батальйону зв'язку 114-ї бригади, відряджений в зону ООС до 79-ї бригади на посаду навідника.

16 травня 2019-го загинув під час двостороннього бою від смертельного поранення — внаслідок мінометного обстрілу, який терористи вели по бойових позиціях ВОП поблизу села Водяне (Волноваський район). Розпочавши розвідку боєм одного з ротних опорних пунктів окремої десантно-штурмової бригади, що обороняла Водяне, противник обстріляв позиції з мінометів калібрів 82 і 120 мм, гранатометів, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї. Під прикриттям вогню підрозділ ворожої піхоти просунувся в смугу забезпечення та почав наближатися до українських позицій. Прапорщик Василь Джус у той час перебував на взводному опорному пункті. Виявивши з товаришами ворожу піхоту, зосередженим вогнем примусив її відступити. Прикриваючи відступ, ворог посилив обстріл; внаслідок вибуху однієї з мін Василь зазнав поранень, не сумісних з життям.

19 травня 2019 року в Івано-Франківському Будинку смутку відбулося прощання. 20 травня похований в Букачівцях.

Без Василя лишились мама і донька.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 11, ряд 7, місце 4.