Джерелейко Роман Васильович

Джерелейко Роман Васильович
Дата та місце народження: 4 листопада 1988 р., м. Волочиськ, Хмельницька область
Дата та місце смерті: 19 липня 2019 (30 років) Помер від поранень
Місце поховання: м. Волочиськ, Хмельницька область
Звання: Солдат
Посада: Гранатометник
Обставини смерті: 19 липня 2019 р. на одній із позицій ЗСУ поблизу м. Мар'їнка на Донеччині тривали роботи з інженерного облаштування укриття. Під час риття окопу солдат Роман Джерелейко зазнав кульового поранення ворожим снайпером. Медик, що вчасно прибув з сусідньої позиції, кваліфіковано надав йому першу медичну допомогу. На місце події одразу прибули командир роти Роман Якимів та командир взводу старшина Олександр Бардалим, які особисто почали здійснювати евакуацію солдата. За 15 метрів від укриття, під час закріплення важкопораненого на ношах, ворог поцілив вдруге – цього разу в командира взводу, старшину Бардалима. Характер поранення (у руку та бік) був несумісний з життям, і протягом хвилини Олександр помер на руках свого командира роти. Незважаючи на продовження обстрілу та небезпеку, бійцям вдалось евакуювати важкопораненого солдата Джерелейка. Медики робили усе можливе, щоби врятувати бійця, але велика крововтрата та характер поранення не дали йому шансів на життя, і в міській лікарні м. Курахове він помер.

Народився 1988 року в місті Волочиську (Хмельницька область). Там створив сім'ю і проживав.

15 серпня 2016-го вступив на військову службу за контрактом; солдат, гранатометник 2-го мотопіхотного взводу 2-ї роти батальйону «Воля». У 2018-му воював поблизу Горлівки. 5 квітня 2019 року вчергове підписав контракт.

19 липня 2019-го увечері при проведенні інженерних робіт з обладнання бліндажу (риття окопу) поблизу Мар'їнки зазнав важкого поранення кулею снайпера та втратив багато крові. Медик із сусідньої позиції прибув учасно та кваліфіковано надав першу медичну допомогу. Туди ж швидко прибули командир роти лейтенант Роман Якимів і командир взводу старшина Олександр Бардалим. Вони почали здійснювати евакуацію Романа; приблизно за 15 метрів від укриття, під час закріплення на ношах важкопораненого, снайпер поцілив удруге. Командир взводу Олександр Бардалим від поранення в бік та руку помер на позиції. Під обстрілом вдалося евакуювати важкопораненого солдата; Роман помер у лікарні Курахового, незважаючи на всі зусилля медиків.

22 липня 2019 року похований у Волочиську; відбулосся прощання на центральній площі міста, попрощатися з Героєм прийшли тисячі людей.

Без Романа лишилися батьки, брат (також учасник війни — у складі 24-ї бригади), дружина та син Данило 2012 р.н.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 11, ряд 9, місце 6.