Дженжера Юрій Миколайович

Дженжера Юрій Миколайович
Дата та місце народження: 2 грудня 1981 р., м. Запоріжжя
Дата та місце смерті: 28 липня 2018 (36 років) с. Кримське, Новоайдарський район, Луганська область
Місце поховання: м. Запоріжжя
Посада: Командир бойової машини–командир відділення
Обставини смерті: Загинув вранці 28 липня 2018 р. в районі Світлодарської дуги від кульових поранень, зазнаних під час бою з ворожою ДРГ. Близько 10-ї ранку того дня ворожа диверсійно-розвідувальна група у складі 15 найманців намагалася захопити одну з позицій ЗСУ поблизу с. Кримське, що на правому березі річки Сіверський Донець у Новоайдарському районі Луганської області. Четверо бійців, що перебували на спостережному посту, вступили в бій з переважаючими вчетверо силами ворога і стримували їх, поки не підійшла на підмогу резервна група на чолі з командиром роти. Під час бою Юрій загинув. Разом з ним загинув також солдат Василь Плотніков. Інші двоє бійців були поранені та евакуйовані.

[ред. | ред. код]

Народився 1981 року у місті Запоріжжя. 1998 року закінчив запорізьку школу № 110, вступив до ПТУ № 5 на спеціальність «кухар-офіціант»; в 2004 році закінчив Дніпропетровський індустріальний технікум. Працював на ЗАТ «ЗАЗ» й ТОВ «МетПромСервіс».

29 січня 2016 року вступив на військову службу за контрактом; старший солдат, командир бойової машини механізованого відділення 1-го взводу 1-ї роти 1-го механізованого батальйону 53-ї бригади.

28 липня 2018-го в передобідню пору ДРГ противника у складі 15 осіб намагалася захопити одну з позицій ЗСУ поблизу села Кримське що на правому березі річки Сіверський Донець (Новоайдарський район). Вояки передового спостережного пункту прийняли нерівний бій та утримали позицію до підходу резерву. Загинули Юрій Джеджера та солдат Василь Плотніков; ще двоє зазнали поранень середньої тяжкості та були евакуйовані.

1 серпня 2018 року похований у Запоріжжі на Осипенківському кладовищі.

Без Юрія лишились дружина та донька.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 10, ряд 4, місце 34.