Дзерин Антон Миколайович «Пікассо»

Дзерин Антон Миколайович
Дата та місце народження: 26 листопада 1996 р., с. Свічкареве, Кобеляцький район, Полтавська область
Дата та місце смерті: 11 березня 2017 (20 років) с. Березове, Донецька область
Місце поховання: с. Свічкареве, Кобеляцький район, Полтавська область
Посада: Номер обслуги
Обставини смерті: Загинув 11 березня 2017 р. поблизу с. Березове (Мар'їнський район) Донецької області під час відбиття нападу диверсійної групи противника з боку окупованого Докучаєвська на український взводно-опорний пункт. Разом з Антоном загинув сержант С. Голубєв.

1 Життєпис 1.1 Служба 1.2 Хобі 1.3 Загибель

Народився 1996 року в селі Дрижина Гребля на Полтавщині. 2012 року закінчив 9 класів Бутенківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів ім. Ю. П. Дольд-Михайлика в сусідньому селі Бутенки. Продовжив навчання у Професійному аграрному ліцеї в Кобеляках, який закінчив у 2015 році за фахом тракториста-машиніста, слюсаря з ремонту сільськогосподарських машин та водія. Проживав у селі Свічкареве Кобеляцького району, з тіткою, потім у Полтаві. Неодружений.

15 жовтня 2015 року, у 18-річному віці, добровольцем пішов до армії, згодом підписав контракт. З листопада 2015 до січня 2016 року проходив підготовку в 169-му Навчальному центрі «Десна», отримав спеціальність «оператор-навідник БМП-1». Служив на посаді навідника-оператора БМП 1-ї штурмової роти 24-го окремого штурмового батальйону «Айдар» 53-ї окремої механізованої бригади. Також був кулеметником.

Захоплювався вуличними тренуваннями (Street workout), любив класичну музику, робив татуювання.

За те, що дуже любив і професійно умів малювати, отримав позивний — Пікассо.

Загинув 11 березня 2017 року в бою з ворожою диверсійно-розвідувальною групою, разом із Сергієм «Голубом» Голубєвим з Рівненщини, поблизу села Березове Мар'їнського району. Близько 14:00 «айдарівці» на спостережному пункті помітили з боку окупованого Докучаєвська пересування ДРГ у складі 4 бойовиків і відкрили вогонь на ураження з кулемета. Після півгодинного бою ворог відступив, але в результаті зіткнення двоє українських захисників загинули.

Похований 14 березня на кладовищі села Свічкареве Кобеляцького району.

Залишилися мати і двоє братів.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 9, ряд 10, місце 20.