Дусь Іван Петрович

Дусь Іван Петрович
Дата та місце народження: 6 липня 1984 р., с. Велика Купля, Рівненська область
Дата та місце смерті: 18 травня 2016 (31 рік) Помер від поранень
Місце поховання: с. Данчиміст, Костопільський район, Рівненська область
Звання: Солдат
Посада: Радіотелефоніст
Обставини смерті: 18 травня 2016 р. отримав смертельне поранення у голову внаслідок снайперського обстрілу взводного опорного пункту поблизу села Малинове (Станично-Луганський район) Луганської області, з боку окупованого села Христове. Івана доставили в Станицю Луганську до районної лікарні, але врятувати його життя не вдалося, він помер під час операції. Сімейний стан: Залишилися мати, два брата, сестра та малолітня донька.

Народився 1984 року в селі Велика Купля (Березнівський район) в багатодітній родині; мама Басюк Лідія Іванівна виховувала дітей сама. 1999 року закінчив Замостищенську ЗОШ, 2001-го — Костопільський технічний коледж, здобув спеціальність муляра-штукатура.

У квітні 2015 року мобілізований; солдат 18-го окремого мотопіхотного батальйону «Одеса» 28-ї окремої механізованої бригади, радіотелефоніст. З 18 травня по 17 жовтня 2015 року перебував у секторі «Б» (Курахове), від 11 листопада — в Станиці Луганській.

18 травня 2016 року зазнав смертельного поранення у голову внаслідок снайперського обстрілу взводного опорного пункту біля села Малинове (Станично-Луганський район) зі сторони окупованого села Христове. Його доставили в Станицю Луганську до районної лікарні, однак врятувати життя не вдалося — помер під час операції.

20 травня 2016 року похований у селі Данчиміст Костопільського району з військовими почестями.

Без Івана лишилися мама, донька Ганна 2010 р.н., брати Юрій та Василь, сестра Олена.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 8, ряд 7, місце 23.