Дубей Іван Омелянович «Дівіді»

Дубей Іван Омелянович
Дата та місце народження: 20 січня 1988 р., с. Ворона, Івано-Франківська область
Дата та місце смерті: 7 грудня 2017 (29 років) Помер від поранень
Посада: Командир бойової машини-командир відділення
Обставини смерті: 3 грудня 2017 р. був важко поранений кулею ворожого снайпера в голову на позиції поблизу с. Новозванівка (Попаснянський район, Луганська область). Доставлений до обласної клінічної лікарні ім. Мечнікова в м. Дніпро, де після кількаденного перебування у стані коми помер.

[ред. | ред. код]

Народився 1988 року в селі Ворона (Коломийський район, Івано-Франківська область). Навчався у місцевій школі, грав за сільську футбольну команду. Пройшов строкову службу в десантних військах. У цивільному житті працював у службі охорони, їздив на заробітки.

Мобілізований, відслужив рік у зоні боїв, ще через півроку — 16 березня 2016 року підписав контракт; старший солдат, номер обслуги ДШКМ, навідник. По тому призначений командиром БМП-1 8-го батальйону «Поділля», кулеметник. 12 травня 2016-го повернувся на фронт — у Мар'їнку.

3 грудня 2017 року поблизу села Новозванівка зазнав поранення у голову, несумісного із життям — під час обстрілу побіг за боєприпасами. Куля снайпера влучила в лоб і зупинилася біля потилиці. Перебував у реанімації у важкому стані, на апараті штучного дихання — в лікарні ім. Мечникова міста Дніпро. Помер 7 грудня непритомним.

10 грудня 2017 року похований у селі Ворона.

Без Івана лишились батьки і молодший брат.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 10, ряд 1, місце 17.