Дрьомін Андрій Сергійович «Світляк»

Дрьомін Андрій Сергійович
Дата та місце народження: 3 січня 1982 р., с. Великий Глибочок, Тернопільський район, Тернопільська область
Місце поховання: с. Великий Глибочок, Тернопільський район, Тернопільська область
Посада: Міліціонер
Обставини смерті: Загинув 10 серпня 2014 р. у бою під Іловайськом (Донецька область) в районі с. Третяки, Іловайська міська рада, Донецька область. Андрій отримав п'ять куль, дві з них витримав шолом, але інші виявилися смертельними. Разом з Андрієм загинув Микола Березовий. 22 вересня 2014 р. від поранень отриманих під час цього бою помер Роман Сокуренко.

Народився 1982 року ву селі Великий Глибочок (Тернопільський район, Тернопільська область). Єдиний син у батьків-учителів, одружитися не встиг. Тривалий час проживали в Нововолинську, а потім перебралися до Великого Глибочка, де живуть батьки матері. Працював у кузні, займався художнім ковальством.

Був членом УНА-УНСО.

Брав участь в акції «Україна без Кучми» — від УНА-УНСО. Згодом — учасник Євромайдану з перших днів.

На російсько-український фронт поїхав добровольцем. Служив у одній чоті з чоловіком Тетяни Чорновол Миколою Березовим, з яким зналися давно. Також більше 14 років був знайомий з Андрієм Юркевичем, обоє планували служити в одному батальйоні, але не сталося.

Загинув 10 серпня 2014 року під Іловайськом у ході зіткнення з терористами при комплексному обстрілі позицій українських військових: гармату й кулемет заклинило, заглух двигун БМП, по вояках почали стріляти з кулемета «Утьос» та снайпери, в ході бою двох військових було вбито, п'ятьох — поранено. Андрій Дрьомін отримав п'ять куль. Загинув разом із Миколою Березовим: той кинувся рятувати Андрія, але й сам потрапив під обстріл. Смертельних поранень зазнав Роман Сокуренко.

Могила Андрія Дрьоміна

Похований у родинному селі на цвинтарі біля церкви Різдва Пресвятої Богородиці.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 2, ряд 1, місце 34.