Дрьомін Андрій Сергійович «Світляк»

Дрьомін Андрій Сергійович
Дата та місце народження: 3 січня 1982 р., с. Великий Глибочок, Тернопільський район, Тернопільська область
Місце поховання: с. Великий Глибочок, Тернопільський район, Тернопільська область
Посада: Міліціонер
Обставини смерті: Загинув 10 серпня 2014 р. у бою під Іловайськом (Донецька область) в районі с. Третяки, Іловайська міська рада, Донецька область. Андрій отримав п'ять куль, дві з них витримав шолом, але інші виявилися смертельними. Разом з Андрієм загинув Микола Березовий. 22 вересня 2014 р. від поранень отриманих під час цього бою помер Роман Сокуренко.

Народився 1982 року в селі Великий Глибочок Тернопільського району Тернопільської області. Єдиний син у батьків-учителів, одружитися не встиг. Тривалий час проживали в Нововолинську, а потім перебралися до Великого Глибочка, де живуть батьки матері. Працював у кузні, займався художнім ковальством.

Був членом УНА-УНСО.

Брав участь в акції «Україна без Кучми» — від УНА-УНСО. Згодом — учасник Євромайдану з перших днів.

На російсько-український фронт поїхав добровольцем. Служив у одній чоті з чоловіком Тетяни Чорновол Миколою Березовим, з яким зналися давно. Також більше 14 років був знайомий з Андрієм Юркевичем, обоє планували служити в одному батальйоні, але не сталося.

Загинув 10 серпня 2014 року під Іловайськом у ході зіткнення з терористами при комплексному обстрілі позицій українських військових: гармату й кулемет заклинило, заглух двигун БМП, по вояках почали стріляти з кулемета «Утьос» та снайпери, в ході бою двох військових було вбито, п'ятьох — поранено. Андрій Дрьомін отримав п'ять куль. Загинув разом із Миколою Березовим: той кинувся рятувати Андрія, але й сам потрапив під обстріл. Смертельних поранень зазнав Роман Сокуренко.

Могила Андрія Дрьоміна

Похований у родинному селі на цвинтарі біля церкви Різдва Пресвятої Богородиці.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 2, ряд 1, місце 34.