Довгий Олег Іванович

Довгий Олег Іванович
Дата та місце народження: 6 січня 1993 р., с. Щурівці, Хмельницька область
Дата та місце смерті: 31 січня 2015 (22 роки) смт Чорнухине, Попаснянський район, Луганська область
Місце поховання: с. Щурівці, Хмельницька область
Звання: Лейтенант
Посада: Заступник командира роти по роботі з особовим складом
Обставини смерті: 31 січня 2015 року о 04:00 російсько-терористичні угрупування при підтримці 3-х танків та артилерії розпочали наступ на взводно-опорний пункт Віталій поблизу селища міського типу Чорнухине Попаснянського району Луганської області. В ході бою лейтенант Довгий загинув від кулі снайпера при спробі надати допомогу пораненим побратимам, солдату Михайлу Григоришину та старшому солдату Сергію Матусевичу, які також загинули в цьому бою.

[ред. | ред. код]

У липні 2010 року вступив до Академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного на факультет аеромобільних військ та розвідки. У 2012 році, у зв'язку з переведенням факультету, продовжив навчання у Одесі. У 2014 році закінчив факультет високомобільних десантних військ та розвідки Одеської військової академії.

Заступник командира гірсько-піхотної роти по роботі з особовим складом, 15-й гірсько-піхотний батальйон.

31 січня 2015 року перебував на блокпосту поблизу Чорнухиного. У той день підрозділи російських окупаційних військ при підтримці 3 танків та артилерії розпочали наступ на взводно-опорний пункт «Віталій». Лейтенант Довгий надавав допомогу пораненим побратимам — Михайлу Григоришину та Сергію Матусевичу. Загинув від кулі снайпера, надаючи їм допомогу. Обидва вояки також загинули в цьому бою. 23 лютого вдалося забрати тіло Олега з місця боїв.

26 лютого похований у Щурівцях.

Без Олега лишились батьки та сестра.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 6, ряд 2, місце 2.