Довгий Костянтин Миколайович «Юрист»

Довгий Костянтин Миколайович
Дата та місце народження: 6 січня 1976 р., с. Ялтушків, Вінницька область
Дата та місце смерті: 18 липня 2015 (39 років) смт Верхньоторецьке, Ясинуватський район, Донецька область
Місце поховання: с. Ялтушків, Вінницька область
Обставини смерті: Загинув 17 липня 2015 р. під час виконання бойового завдання в районі смт Верхньоторецьке Ясинуватському районі (Донецька область).

[ред. | ред. код]

Народився у 1976 році в селі Ялтушків Вінницької області. У шкільні роки став призером всеукраїнської олімпіади (з правознавства). 1994 року з відзнакою закінчив ЗОШ села Ялтушків, згодом — з «червоним дипломом» Харківську юридичну академію.

Працював помічником начальника штабу полку ДАІ (м. Хмельницький), з часом перейшов у слідчі. Звільнився в запас у званні старшого лейтенанта міліції, працював юристом на хмельницькому заводі «Катіон».

В лютому 2015 року, добровольцем пішов на фронт, після війни мав бажання повернутися до міліції. Боєць диверсійно-розвідувальної групи 7-го окремого батальйону Добровольчого Українського Корпусу «Правий сектор».

17 липня 2015 року, диверсійно-розвідувальна група, у складі якої діяв Костянтин, під час виконання бойового завдання з розвідки біля Верхньоторецького Ясинуватського району, потрапила під мінометний обстріл терористів. Одного з бійців підрозділу було поранено, тому Костянтин залишився прикривати відхід товаришів та евакуацію пораненого. В ході бою, біля Костянтина Довгого розірвалася міна, він загинув від множинних поранень. Його тіло забрали терористи, котрі згодом передали його волонтерам.

Похований 25 липня 2015 року в с. Ялтушків Барського району.

Залишилися батько, дружина й син.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 7, ряд 5, місце 30.