Досяк Роман Мирославович

Досяк Роман Мирославович
Дата та місце народження: 24 листопада 1970 р., м. Львів
Дата та місце смерті: 22 травня 2019 (48 років) Помер від поранень
Місце поховання: м. Львів
Звання: Солдат
Посада: Стрілець-помічник гранатометника
Обставини смерті: У ніч з 17 на 18 травня 2019 року в районі населеного пункту Жолобок Слов'яносербського району Луганської області під час бою отримав наскрізне вогнепальне поранення у голову. У стані коми був евакуйований санавіацією до лікарні імені Мечнікова, де лікарі протягом п'яти діб намагалися врятувати його життя. Незважаючи на всі зусилля, 22 травня о 23.15 він помер.

[ред. | ред. код]

Народився 1970 року у місті Львів. Закінчив Міжрегіональне вище професійне училище автомобільного транспорту та будівництва міста Львова. Мешкав у селі Ліщини (Жидачівський район, Львівська область). Був одним з тих, хто 1989 року відроджував Пласт. Учасник першого пластового табору, який силою розганяло КДБ в липні того ж року.

У часі війни — солдат, стрілець—помічник гранатометника гірсько-штурмового відділення 1-го взводу 2-ї роти, 109-й гірськоштурмовий батальйон — 27 вересня 2018 року вступив на військову службу за контрактом.

18 травня 2019 року перед опівніччю неподалік села Жолобок (Попаснянський район) задля охоплення ротного опорного пункту 10-ї бригади, яка обороняла в той час селище Кримське, група піхоти терористів перемістилася в «смугу забезпечення». Для прикриття дій своєї піхоти ворог став посилено обстрілювати українські позиції з гранатометів, великокаліберних кулеметів і стрілецької зброї. Солдати Петро Парсенович та Роман Досяк знаходилися на взводному опорному пункті і помітили переміщення ворога, тому з побратимами відкрили вогонь по групі противника. Внаслідок рішучих дій захисників ворог відступив. Для прикриття відступу терористи посилили обстріл опорного пункту, солдати Досяк і Парсенович зазнали поранень; їм надали необхідну допомогу та евакуювали. Роман Досяк у стані коми був евакуйований санітарною авіацією до лікарні імені Мечнікова. Лікарі протягом 5 діб намагалися врятувати його життя. Помер 22 травня 2019-го в Обласній клінічній лікарні ім. І. Мечникова внаслідок важкого кульового поранення голови.

Похований у Львові на Личаківському цвинтарі, поле почесних поховань № 76.

Без Романа лишились мама Ольга, сестра, дружина Наталія та двоє дітей — син (станом на 2019-й — другокласник) і донька (станом не 2019-й навчається на першому курсі в ліцеї).

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 11, ряд 7, місце 6.