Долінський Віктор Григорович

Долінський Віктор Григорович
Дата та місце народження: 8 квітня 1980 р., с. Нижчий Ольчедаїв, Вінницька область
Дата та місце смерті: 5 травня 2014 (34 роки) м. Слов'янськ, Донецька область
Звання: Прапорщик
Посада: Інструктор (гранатометник)
Обставини смерті: 5 травня 2014 р. загинув від вибуху гранати (постріл з гранатомету або куля влучила в гранату на поясі і стався вибух- Віктор в цей час сидів на броні) під час проведення антитерористичної операції під Слов'янськом. Колона спецпризначенців була атакована озброєними терористами з метою прориву з оточеного нашими військами Слов'янська.

[ред. | ред. код]

Віктор Долінський народився в с. Нижчий Ольчедаїв Могилів-Подільського району. Батьки працювали у колгоспі: мама — обліковцем у тракторній бригаді, батько — трактористом. Віктор спочатку навчався у школі в рідному селі, потім її закрили, і дітей перевели до кукавської школи. Закінчив Вище професійно-технічне училище № 11 у Вінниці. Проходив строкову службу в миколаївській частині 3039 Внутрішніх військ МВС. З 2000 року продовжив військову службу за контрактом у полку спецпризначення «Ягуар» ВВ МВС в м. Калинівка на Вінниччині.

Інструктор-гранатометник взводу вогневої підтримки 4-ї роти спеціального призначення 8-го полку оперативного призначення, військова частина 3028 Західного оперативно-територіального об'єднання НГУ, м. Калинівка.

Загинув 5 травня 2014 року від вибуху гранати під час проведення антитерористичної операції на східній околиці Слов'янська в районі залізничного переїзду. Близько 14:00 в селищі (мікрорайоні) Семенівка моторизована група, до складу якої входили бійці військової частини 3028 та співробітники ЦСО «Альфа» СБУ, потрапила в добре сплановану й організовану засідку терористів та опинилась у вогневому кільці. Бій тривав близько двох годин. Воїнам було наказано зайняти оборону за БТРами. Під час відходу в групу бійців, серед яких був прапорщик Долінський, влучила граната, або ворожа куля влучила в гранату на поясі, стався вибух, і він отримав поранення, несумісні з життям. Відбиваючи атаку противника в бою загинули також двоє офіцерів СБУ Олександр Аніщенко і Руслан Лужевський, 18 бійців зазнали поранень. Противник поніс значні втрати й відступив до промзони Слов'янська.

7 травня військовослужбовці калинівської військової частини Нацгвардії і ветерани «Ягуара» попрощались зі своїм однополчанином. Похований в рідному селі.

У Віктора залишились батьки-пенсіонери, старша сестра, дружина Ольга та 12-річний син Віталій.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 1, ряд 2, місце 13.