Дога Олег В'ячеславович

Дога Олег В'ячеславович
Дата та місце народження: 18 березня 1981 р., смт Веселинове, Миколаївська область
Дата та місце смерті: 28 серпня 2014 (33 роки) смт Комісарівка, Перевальський район, Луганська область
Місце поховання: с. Гребля, Переяслав-Хмельницький район, Київська область
Посада: Стрілець
Обставини смерті: Загинув 28 серпня 2014 р., коли зведена група військовослужбовців Національної гвардії та Збройних сил України на двох бронетранспортерах ЗСУ, що вирушила на допомогу силам АТО, потрапила у ворожу засідку у районі селища Комісарівки. У запеклому бою разом із Олегом загинули молодший сержант резерву Микола Матвієнко та солдат резерву Андрій Тищенко, із понад 20 поранених гвардійців того ж дня помер старший солдат резерву Олексій Курмашев, 3 вересня у харківському військовому госпіталі помер прапорщик резерву Федір Ухарський.

[ред. | ред. код]

Дога Олег В'ячеславович народився 18 березня 1981 року на Миколаївщині. Родина згодом переїхала до села Гребля Переяслав-Хмельницького району Київської області. Закінчив школу в селі Гайшин. Працював в приватній охоронній фірмі. Брав активну участь у подіях Революції Гідності. В числі перших з Євромайдану пішов добровольцем — на початку квітня 2014-го. В липні 2014 року побував вдома у відпустці. Попри умовляння родини повернувся на фронт.

Загинув 28 серпня в районі міста Дебальцеве Донецької області. Колона підрозділів Національної гвардії та Збройних сил України, що рухалась на допомогу силам АТО за маршрутом Дебальцеве — Комісаровка, потрапила у засідку. Олег прикрив від вибуху собою побратима.

Родина Олега не дочекалася його, а 1 вересня 2014 року вся округа зібралася на обійсті батьків, і, Україна поховала ще одного свого героя.

Син пішов на війну добровольцем на початку квітня прямо з Майдану. Як ми його не зупиняли, навіть на коліна ставали перед ним, аби не йшов, а він не послухав нас… Казав: “Хто, як не я захистить вас та мою донечку від російського агресора”. Кожного дня ми переписувалися з ним есемесками. Аби нас не засмучувати, про війну він не писав ані слова. Казав, що в нього все добре, а кожного вечора присилав повідомлення: “Спокійної ночі вам, папа й мама”. Я їх всі до одної зберігаю, і не знаю чи видалю колись з телефону. Останню ж есемеску від сина отримав за півтори години до його загибелі. Як і завжди, про погане в ній не йшлося, хоча він вже їхав визволяти своїх товаришів з полону. Я ж тоді йому написав, що ловлю рибу, і щоб він беріг себе. “Ось закінчиться війна, підемо на рибалку разом”, – таку відповідь я отримав від нього востаннє...

Похований у селі Гребля Переяслав-Хмельницького району. Без Олега лишились названий батько Олександр Коваленко і мама Ганна Семенівна, дві сестри — Ольга й Марія, брат Олександр та донька Домініка 2007 р.н.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 3, ряд 6, місце 14.