Добровольський Сергій Валерійович

Добровольський Сергій Валерійович
Дата та місце народження: 1 жовтня 1984 р., м. Олександрія, Кіровоградська область
Дата та місце смерті: 24 серпня 2014 (29 років) с. Новоіванівка, Донецька область
Посада: Старшина роти БМТЗ
Обставини смерті: 24 серпня 2014 р. колона НГУ потрапила в засідку бойовиків поблизу с. Новоіванівка Амвросіївського району. Загинув разом з Грязновим Б.О. та Барановим М.В. Був похований у безіменній братській могилі. 10-го жовтня 2014 р. ексгумований пошуковцями Місії Евакуація-200 (Чорний тюльпан) та привезений до м. Дніпропетровська. Опізнаний за тестами ДНК. Похований 28 березня 2015 р.

Народився 1984 року в місті Олександрія (Кіровоградська область). Закінчив олександрійську школу № 17. Після строкової служби в армії обрав професію військового, служив на кораблі «Донбас», підводному човні. До Запоріжжя переїхав у вересні 2006-го. З 21 вересня 2007 року — старшина РБМТЗ 23-ї окремої бригади Національної гвардії України.

5 червня вирушив в зону боїв. 24 серпня 2014-го під час передислокації колона нацгвардійців потрапила в засідку терористів поблизу села Новоіванівка Амвросіївського району — на покинутому блокпосту (вояки вважали, що там ще були українські військові). Тоді у бою загинули старший прапорщик Сергій Добровольський, прапорщик Борис Грязнов та старший сержант Максим Баранов. 25 вояків потрапили до полону.

Тіла загиблих українських бійців місцеві жителі поховали неподалік села. Волонтери ГО «Народна пам'ять» провели ексгумацію і вивезли останки із зони АТО в березні 2015 року. Сергія ідентифікували за експертизою ДНК.

28 березня 2015 року воїна поховали на Алеї Слави міського військового кладовища Олександрії; в останню путь проводжали навколішках.

Залишилися мати Тетяна і молодший брат в Олександрії, дружина Оксана та донька Анастасія у Запоріжжі, 2014-го пішла в перший клас.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 3, ряд 7, місце 12.