Доброшинський Ростислав Русланович «Добрий»

Доброшинський Ростислав Русланович
Дата та місце народження: 27 жовтня 1996 р., м. Кам'янець-Подільський, Хмельницька область
Дата та місце смерті: 1 серпня 2017 (20 років) с. Новозванівка, Луганська область
Посада: Командир бойової машини
Обставини смерті: Загинув 1 серпня 2017 р. близько 19:00, від смертельного кульового поранення внаслідок обстрілу снайпером опорного пункту біля с. Новозванівка (Попаснянський район).

[ред. | ред. код]

Народився 1996 року в місті Кам'янець-Подільський на Хмельниччині. 2012 року закінчив Кам'янець-Подільську загальноосвітню школу № 15 та продовжив навчання у місцевому професійному ліцеї.

Під час російської збройної агресії проти України у 2015 році був призваний на військову службу за контрактом Кам'янець-Подільським міськрайонним військовим комісаріатом. Брав участь в антитерористичній операції на території Донецької та Луганської областей. У 2016 році в боях біля Мар'їнки дістав контузію, проходив лікування в госпіталях. З кінця травня 2017 року виконував завдання в районі міста Попасна.

Старший солдат, командир бойової машини 8-го окремого гірсько-штурмового батальйону 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади, військова частина А3029.

1 серпня 2017 року близько 19:00 дістав вогнепальне кульового поранення внаслідок обстрілу снайпером опорного пункту біля села Новозванівка Попаснянського району, — куля пробила обидві легені. Помер за 40 хвилин.

Все було дуже спокійно, ми сиділи, розмовляли і в один момент він упав. Це була куля снайпера, випущена з дуже професійної гвинтівки, вона пробила йому дві легені. Ще хвилин сорок він був живий, хоча й без свідомості. Ми закривали йому рану, запускали серце, півтора кілометри несли його, щоб доставити до місця, куди б могла приїхати медична допомога...

— побратими

Похований 4 серпня в Кам'янці-Подільському, на Алеї Слави міського кладовища.

Залишились мати Оксана Вікторівна, сестра Ірина та бабуся.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 10, ряд 3, місце 11.