Добродомов Родіон Костянтинович

Добродомов Родіон Костянтинович
Дата та місце народження: 30 жовтня 1984 р., м. Київ
Дата та місце смерті: 9 травня 2014 (29 років) м. Маріуполь, Донецька область
Місце поховання: м. Київ
Посада: Міліціонер
Обставини смерті: 9 травня 2014 р. загинув в бою з озброєними сепаратистами, що атакували будівлю Маріупольського міського управління міліції. Під час цього бою також загинули старший солдат Богдан Шлемкевич, підполковник міліції Віктор Саєнко, прапорщик міліції Михайло Єрмоленко, полковник Сергій Демиденко та солдат Олег Ейсмант.

[ред. | ред. код]

Киянин Родіон Добродомов мешкав у Шевченківському районі. Навчався в Університеті економіки і права «КРОК». Юрист за фахом, у мирному житті працював інструктором в спортивному клубі. Активний учасник Революції Гідності. З перших днів протистояння на Майдані разом з іншими киянами на добровольчих засадах возив мітингувальникам ліки та необхідні речі, активіст Автомайдану.

Після окупації Криму російськими військами Родіон допомагав вивозити з півострова українських військових, які залишилися вірними присязі і не перейшли на службу окупанту. А згодом, коли протистояння на Сході перейшло в озброєні зіткнення, вступив добровольцем до лав батальйону «Азов», куди прийшли й інші автомайданівці.

Рядовий міліції, міліціонер 1-го взводу 1-ї роти батальйону патрульної служби міліції особливого призначення «Азов». По факту виконував обов'язки командира роти.

9 травня близько 10:00 надійшло повідомлення, що бойовики групи «Мангуста» здійснили збройний напад на Маріупольське міське управління міліції, де на 3-му поверсі опинилися заблокованими начальник управління, працівники міліції і військовослужбовці, які проводили нараду. «Азовці» вирушили до управління на вулицю Георгіївську, де відбувалися перестрілки з терористами. Спільними зусиллями Нацгвардії, військових, дніпропетровських добровольців, «азовців» забезпечили прохід до будівлі спецпризначенців «Омеги», які зачистили будівлю від сепаратистів, евакуювали військовослужбовців і поранених, які були там заблоковані. Під час операції Родіон Добродомов був убитий пострілом в спину, коли прикривав вхід групи бійців «Азова» у приміщення захопленого терористами Маріупольського міського управління міліції. Також був тяжко поранений «азовець» Олександр Кондрашин.

Цього дня в бою з терористами загинули Богдан Шлемкевич (НГУ), Олег Ейсмант (20 БТО), Сергій Демиденко (20 БТО), Михайло Єрмоленко (патрульна служба міліції) і Віктор Саєнко (начальник ДАІ).

12 травня з добровольцем прощались в Українському домі у Києві. Похований на Байковому кладовищі (ділянка № 33). Вдома залишилася дружина Євгенія та 5-річна донька.

У вересні 2015 року сім'я Родіона Добродомова отримала квартиру.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 1, ряд 3, місце 4.