Добрянський Максим Сергійович

Добрянський Максим Сергійович
Дата та місце народження: 6 червня 1988 р., м. Коростишів, Житомирська область
Дата та місце смерті: 26 червня 2014 (26 років) сел. Мирне, Донецька область
Місце поховання: м. Коростишів, Житомирська область
Посада: Оператор
Обставини смерті: Загинув 26 червня 2014 р. під час масованого (із застосуванням танків і мінометів) штурму бойовиками блокпоста № 1 під Слов'янськом (в районі селища Мирне). Разом з Максимом загинули солдат І. Ващук, сержант А. Коган, а також резервіст 2-го резервного батальйону Національної гвардії України солдат резерву А. Гулик.

[ред. | ред. код]

Народився 1988 року в місті Коростишів на Житомирщині. З 1995 по 2005 навчався у Коростишівській гуманітарній гімназії № 5. 2011 року закінчив Міжрегіональну академію управління персоналу за спеціальністю «Правознавство».

У 2009—2010 проходив строкову військову службу в лавах Збройних Сил України. З 2012 працював у «ВіДі Край Моторз» Компанії «ВіДі Груп» у Києві.

У зв'язку з російською збройною агресією проти України 11 березня 2014 року призваний за частковою мобілізацією.

Старший солдат, оператор протитанкового взводу 1-го аеромобільно-десантного батальйону 95-ї окремої аеромобільної бригади, в/ч А0281, м. Житомир.

З весни 2014 брав участь в антитерористичній операції на сході України в районі Слов'янська. 2 травня перебував у складі колони 95-ї бригади, яку заблокували на мосту через річку Сухий Торець поблизу смт Андріївка проросійські налаштовані місцеві мешканці. О 22:15, під час перемовин, на українських військовослужбовців здійснили збройний напад російські терористи, які відкрили вогонь зі стрілецької зброї та гранатометів, практично з-за спин цивільних мешканців, прикриваючись «живим щитом». Тоді загинули солдати Коваленко і Панасюк.

З травня по червень ніс службу на горі Карачун біля Слов'янська, а з початку червня, у складі ротно-тактичної групи 95-ї бригади, — на блокпосту № 1.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 1, ряд 7, місце 21.