Діхтієвський Віктор Миколайович

Діхтієвський Віктор Миколайович
Дата та місце народження: 6 серпня 1966 р., м. Бердичів, Житомирська область
Дата та місце смерті: 6 серпня 2014 (48 років) смт Нижній Нагольчик, Антрацитівський район, Луганська область
Місце поховання: м. Одеса
Посада: Старший спеціаліст зв'язку
Обставини смерті: Загинув 6 серпня 2014 р. під час організованого прориву з оточення у довжанському котлі (сектор Д) на з'єднання з основними силами після 22-денної героїчної оборони державного кордону під постійними масованими обстрілами з боку терористів і з боку Росії. Під час прориву колона потрапила під обстріл в районі смт Нижній Нагольчик, Антрацитівський район, Луганська область. Віктор загинув у свій день народження. Разом з Віктором під час прориву також загинули: капітан С. Лифар, старший прапорщик І. Присяжнюк, старший матрос Є. Колісниченко, солдат М. Антипов, сержант О. Кислицький, солдат В. Кумановський, солдат С. Бойко, солдат О. Заєць та солдат В. Птіцин.

Народився 1966 року в місті Бердичів. Мама — швея, батько — строгаль (шкіроб'єднання ім. Ілліча). Закінчив 8 класів бердичівської школи № 1 в 1981 році; 1985-го — Бердичівський машинобудівний технікум (спеціальність «технік-технолог»). Вчився грати на гітарі. Строкову службу проходив у місті Одеса в 1985—1987 роках. Лишився в ЗСУ; працював у звані прапорщика. 1990 року одружився, 1992-го в сім'ї з'явилася донька Анастасія.

Старший спеціаліст опорного вузла зв'язку Південного регіонального управління.

При анексії Криму Росією добровольцем увійшов до складу загону, котрий захищав Чонгар. По тому у складі мотоманевреної групи вирушив на схід України.

Загинув під час обстрілу бойовиками колони при виході з «Довжанського котла» (сектор Д) — його догнали кілька осколків, надано медичну допомогу, помер на руках товаришів. Прикордонники здійснювали організований прорив з оточення у «довжанському котлі» (сектор «Д») на з'єднання з основними силами після 22-денної оборони державного кордону під постійними масованими обстрілами. Під час прориву колона потрапила під обстріл в районі смт Нижній Нагольчик, Вдома лишилася донька і брат.

Похований в місті Одеса, Таїровське кладовище.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 2, ряд 7, місце 19.